Mekruh binalar vatandaşı korkutuyor

Mekruh binalar vatandaşı korkutuyor NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Merkezinde özellikle eski yerleşim alanlarında bulunan mekruh, terk edilmiş ve harabeye dönmüş evler mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Nevşehir Belediyesinin çalışmaları bir çoğu gerekli yasal işlemlerin ardından yıkılan ancak halen Herikli, Karasoku, İbrahimpaşa mahallerinde sayıları azda olsa görülen mekruh binaların da yıkılması isteniyor. Fotoğraf karesinde görüldüğü […]

 Mekruh binalar vatandaşı korkutuyor

01.10.2020 - 12:04

Güncelleme : 01.10.2020 - 12:04

Mekruh binalar vatandaşı korkutuyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Merkezinde özellikle eski yerleşim alanlarında bulunan mekruh, terk edilmiş ve harabeye dönmüş evler mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline gelmiş durumda.

Nevşehir Belediyesinin çalışmaları bir çoğu gerekli yasal işlemlerin ardından yıkılan ancak halen Herikli, Karasoku, İbrahimpaşa mahallerinde sayıları azda olsa görülen mekruh binaların da yıkılması isteniyor. Fotoğraf karesinde görüldüğü üzere söz konusu mekruh binaya yaklaşmanın bile ürpertici olduğunu söyleyen vatandaşlar, küçük yaştaki çocukları için endişe ettiklerini belirtiyorlar.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın