M. Akif Cumhuriyetimizin en önemli mücadele ve dava adamlarındandı

M. Akif Cumhuriyetimizin en önemli mücadele ve dava adamlarındandı NEVŞEHİR(MHA) TÜRSAB Bölge Başkanı Talip Aldemir, Mehmet Akif Ersoy’un, hak ve hakikat uğruna verdiği çabayla örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olduğuna dikkat çekti. Aldemir, Milli Şairin ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Mehmet Akif; vatan, millet sevgisi ve […]

 M. Akif Cumhuriyetimizin en önemli mücadele ve dava adamlarındandı

28.12.2020 - 9:59

Güncelleme : 28.12.2020 - 9:59

M. Akif Cumhuriyetimizin en önemli mücadele ve dava adamlarındandı

NEVŞEHİR(MHA) TÜRSAB Bölge Başkanı Talip Aldemir, Mehmet Akif Ersoy’un, hak ve hakikat uğruna verdiği çabayla örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olduğuna dikkat çekti.

Aldemir, Milli Şairin ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Mehmet Akif; vatan, millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir.Mehmet Akif’in çileyle, mücadeleyle, sürgünlerle yoğrulmuş hayatı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki nesillere de örnek olacaktır. Mehmet Akif Ersoy’a minnet borcumuzu ödeyebilmek için, gençlerimize, Akif’teki insan, millet ve vatan sevgisini, dürüstlüğü, ahde vefayı, mücadele ruhunu, kahramanlığı ve cesareti anlatmalı, yüksek ideallerini, davasını, heyecanını yaşatmalı, Mehmet Akif’i düşünceleriyle, dünya görüşüyle, güç karşısındaki asil duruşuyla geleceğe taşımalıyız. İstiklâl Marşını bizlere miras bıraktı. Ebedi aleme irtihalinin yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u hürmet, rahmet ve minnetle yad ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın