Kuran kursu öğreticileri hizmet içi eğitime katıldı

Kuran kursu öğreticileri hizmet içi eğitime katıldı NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 81 ilde düzenlenmesini istediği, İhtiyaç Odaklı ve 4-6 yaş Kur’an kursu öğreticilerine yönelik ara dönem hizmet içi eğitim seminerleri Nevşehir İl Müftülüğü tarafından iki grup halinde yapıldı. Pandemi süreci nedeniyle tüm tedbirlerin alınarak İl Müftülüğü Ek Hizmet Binası Toplantı Salonunda ve Recep Tayyip Erdoğan […]

 Kuran kursu öğreticileri hizmet içi eğitime katıldı

20.11.2020 - 12:42

Güncelleme : 20.11.2020 - 12:42

Kuran kursu öğreticileri hizmet içi eğitime katıldı

NEVŞEHİR(MHA) Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 81 ilde düzenlenmesini istediği, İhtiyaç Odaklı ve 4-6 yaş Kur’an kursu öğreticilerine yönelik ara dönem hizmet içi eğitim seminerleri Nevşehir İl Müftülüğü tarafından iki grup halinde yapıldı.

Pandemi süreci nedeniyle tüm tedbirlerin alınarak İl Müftülüğü Ek Hizmet Binası Toplantı Salonunda ve Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve Din Hizmetleri Uzmanı Adem Aydın’ın açılış konuşmasıyla başlayan programa İl Müftü Vekili Selami Kurt ve İl Müftü Yardımcısı Nurcan Solak katıldı.

Seminerlerde Nevşehir merkez, köy ve kasabalarda görev yapan tüm Kur’an kursu öğreticilerine alanında uzman kişiler tarafından; “Din Öğretiminde Teknikler”, “Koronavirüs Salgını Sırasında Çocuk Ruh Sağlığı ve Baş Etme Yolları”, “Çocuklar ve Yetişkinlerde Öfke ve Öfke Kontrolü”, “Sıfır Atık” ve “Salgın Sürecinde Kur’an Kurslarında Alınacak Tedbirler” vb. başlıklı sunumlar ve tecrübe paylaşımları yapıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın