Kar yağışıyla birlikte yoğun sis oluştu

Kar yağışıyla birlikte yoğun sis oluştu NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan, Kapadokya’nın başkenti Nevşehir’e yılın ilk karı düştü. Uzun süredir yöre halkının da, çiftçisinin de dört gözle beklediği kar yağışla beraber bazı yol güzergahlarında özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun siste oluşuyor. O güzergahlardan biri olan merkeze bağlı Kavak kasabası yol […]

 Kar yağışıyla birlikte yoğun sis oluştu

15.01.2021 - 10:11

Güncelleme : 15.01.2021 - 10:11

Kar yağışıyla birlikte yoğun sis oluştu

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan, Kapadokya’nın başkenti Nevşehir’e yılın ilk karı düştü.

Uzun süredir yöre halkının da, çiftçisinin de dört gözle beklediği kar yağışla beraber bazı yol güzergahlarında özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun siste oluşuyor.

O güzergahlardan biri olan merkeze bağlı Kavak kasabası yol güzergahında araç sürücülerinin oluşabilecek olumsuzluklara karşın temkinli olmaları isteniyor. Kar yağışla birlikte yollarda meydana gelebilecek buzlanmanın da etkisiyle bu tür yollarda araç sürücülerinin hız yapmamaya özen göstermeleri gerekiyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın