Kapadokya bayram etti

Kapadokya bayram etti NEVŞEHİR(MHA) Salgın nedeniyle 1.5 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteremeyen, kepenk indirme noktasına kadar gelen Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden, Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir değim yerinde ise kurban bayramı tatilinde bayram etti. Kurban bayramı tatilinin 9 gün olarak belirlenmesiyle birlikte yurdun dört bir yanından yerli turistlerin uğrak mekanı olan Kapadokya bölgesinin başkenti […]

 Kapadokya bayram etti

26.07.2021 - 10:37

Güncelleme : 26.07.2021 - 10:37

Kapadokya bayram etti

NEVŞEHİR(MHA) Salgın nedeniyle 1.5 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteremeyen, kepenk indirme noktasına kadar gelen Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden, Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir değim yerinde ise kurban bayramı tatilinde bayram etti.

Kurban bayramı tatilinin 9 gün olarak belirlenmesiyle birlikte yurdun dört bir yanından yerli turistlerin uğrak mekanı olan Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’deki tarihi ve turistik mekanlar yabancı turistlere de ev sahipliği yaptı.

2021 Yılının en fazla ziyaretçi ağırlanan dönemine imza atan bölgede yerli ve yabancı turistin en çok tercih ettiği tarihi ve turistik mekanlar arasında Göreme açık hava müzesi, Paşabağı ve Zelve ören yerleri, Derinkuyu ve Kaymaklı yeraltı şehirleri önde geldi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın