Kadınlarımız ailenin temel direğidir

Kadınlarımız ailenin temel direğidir NEVŞEHİR(MHA) Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk kadınlarına genel seçimde seçme ve seçilme hakkı tanıyan Anayasa değişikliğinin 5 Aralık 1934’de TBMM’de kabul edildiğini hatırlatarak, bu tarihin aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günü olduğunu belirten Başkan Altınışık, “Bir toplumun uygarlık […]

 Kadınlarımız ailenin temel direğidir

05.12.2020 - 13:45

Güncelleme : 05.12.2020 - 13:45

Kadınlarımız ailenin temel direğidir

NEVŞEHİR(MHA) Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk kadınlarına genel seçimde seçme ve seçilme hakkı tanıyan Anayasa değişikliğinin 5 Aralık 1934’de TBMM’de kabul edildiğini hatırlatarak, bu tarihin aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günü olduğunu belirten Başkan Altınışık, “Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer, ona verdiği konum, hak ve sorumluluklarla doğru orantılıdır. Türk kadını asli görevi olan analık sorumluluğunu her zaman yerine getirmiş ve bu görevinden asla taviz vermemiştir. Kadınlarımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedeflerden olan ‘Muasır medeniyet seviyesine ulaşmanın’ en önemli güç kaynaklarındandır. Onların duyarlılığı, şefkati, ilgisi, bilgisi ve zekâsı sayesinde daha güzel yarınlara erişeceğimizden hiç kuşkumuz yoktur. Kadın ailenin temel direğidir. Sağlam, sağlıklı, iyi bir aile; güçlü bir halk, güçlü bir Devlet için temel koşuldur. Bu duygu ve düşüncelerle böylesi anlamlı bir günde başarı ve sevginin kaynağı olan tüm kadınlarımızın 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü kutlar saygılar sunarım” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın