İstiklâl Şairine istikbalden mektup yarışması düzenleniyor

İstiklâl Şairine istikbalden mektup yarışması düzenleniyor NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Sebahat ve Erol Toksuz Meslek Yüksek Okulunda İstiklâl Şairine İstikbalden Mektup Yarışması düzenleniyor. Okul Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “İstiklal Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u anmak, gençlerin şair Mehmet Akif Ersoy’un edebi kişiliğini. Milli mücadeledeki rolünü, vatanı ve milleti için yaptıklarını ortak tarih bilinciyle ele anılmasını sağlamak, gençlere milli birlik […]

 İstiklâl Şairine istikbalden mektup yarışması düzenleniyor

16.02.2021 - 8:07

Güncelleme : 16.02.2021 - 8:07

İstiklâl Şairine istikbalden mektup yarışması düzenleniyor

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Sebahat ve Erol Toksuz Meslek Yüksek Okulunda İstiklâl Şairine İstikbalden Mektup Yarışması düzenleniyor.

Okul Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “İstiklal Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u anmak, gençlerin şair Mehmet Akif Ersoy’un edebi kişiliğini. Milli mücadeledeki rolünü, vatanı ve milleti için yaptıklarını ortak tarih bilinciyle ele anılmasını sağlamak, gençlere milli birlik ve beraberliğimizin sembolü İstiklâl Marşımızda yer alan bağımsızlık, özgürlük ve hürriyet temalarının önemini hatırlatmak ve gençlerde milli bir bilinç oluşturmak amacıyla “İstiklâl Şairimize İstikbalden Mektup Yarışması” düzenlenecektir” denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın