İnsan hakları insanca yaşamanın teminatıdır

İnsan hakları insanca yaşamanın teminatıdırNEVŞEHİR(MHA) TÜRSAB Kapadokya Başkanı Talip Aldemir, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.Aldemir, demokrasi ve hukuk devleti anlayışının ön planda olduğu bütün demokratik ve muasır devletlerde olduğu gibi ülkemizde de, bireyin güvenliği ve insan haklarına büyük önem verildiğini söyledi.Aldemir, “İnsan hakları insanca yaşamanın teminatıdır. İnsanın en temel […]

 İnsan hakları insanca yaşamanın teminatıdır

10.12.2020 - 12:21

Güncelleme : 10.12.2020 - 12:21

İnsan hakları insanca yaşamanın teminatıdır
NEVŞEHİR(MHA) TÜRSAB Kapadokya Başkanı Talip Aldemir, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Aldemir, demokrasi ve hukuk devleti anlayışının ön planda olduğu bütün demokratik ve muasır devletlerde olduğu gibi ülkemizde de, bireyin güvenliği ve insan haklarına büyük önem verildiğini söyledi.
Aldemir, “İnsan hakları insanca yaşamanın teminatıdır. İnsanın en temel hakkı yaşama hakkıdır. Yaşama hakkına saygı duyulması ve kişi güvenliğinin muhafaza edilmesi medeni bir toplumun gereğidir. Yaratılmışların en şereflisi olan insanoğlu, bu şeref ve onur çerçevesinde rengi, ırkı, dini ve dili ne olursa olsun insan olduğu için her türlü hak ve hukuk alanında eşit haklara sahiptir. “Yaradılanı severiz yaradandan ötürü” düşüncesini kendine ilke edinmiş olan milletimizin bir ferdi olarak, tüm bireylerin insan haklarının saygı göreceği bir dünya oluşturma çabası ve kararlılığıyla 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, dünyada yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesini; adalet, eşitlik, özgürlük temelinde mutlu bir gelecek diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın