HİZMET VE HÜRMETLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE HİZMET VE HÜRMETLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ” Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, düzenlediği değerlendirme toplantısı ile Nevşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında gerçekleştirilen ve 2021 yılında yapılacak projeleri paylaştı. 2020 yılında önemli hizmetlere imza attıklarını söyleyen Arı, “Hizmet ve hürmetle çalışarak şehrimize değer katacak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak daha nice projeleri gerçekleştireceğiz.” dedi. Başkan Rasim […]

 HİZMET VE HÜRMETLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

08.01.2021 - 3:18

Güncelleme : 08.01.2021 - 3:18

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE HİZMET VE HÜRMETLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, düzenlediği değerlendirme toplantısı ile Nevşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında gerçekleştirilen ve 2021 yılında yapılacak projeleri paylaştı. 2020 yılında önemli hizmetlere imza attıklarını söyleyen Arı, “Hizmet ve hürmetle çalışarak şehrimize değer katacak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak daha nice projeleri gerçekleştireceğiz.” dedi.

Başkan Rasim Arı’nın 2020 Yılı Değerlendirme Toplantısı Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda 2020 yılı içerisinde tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Arı, yıl içerisinde altyapıdan, üst yapıya, kültür ve sanat etkinliklerinden çevreye, ağaçlandırmadan sokak hayvanlarına, istihdamdan turizme, spordan ulaşıma kadar birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini belirterek belediyenin mali yapısı ve hayata geçireceği projelere ilişkin bilgiler verdi.

Arı; “Henüz seçilmeden önce ‘Bu şehirde hiçbir makam mevki, hiçbir imkân bu şehrin insanları ile aramıza mesafe koymamıza sebep olmayacak’ demiştik. Şükürler olsun ki gelinen noktada bu verdiğimiz sözümüze riayet ettiğimizin en büyük göstergesi bu şehirde tamamıyla siyasetten bağımsız, siyaset dışı bir tavırla bütün hemşehrilerimizin bizi bağrına basıyor, muhabbet besliyor. Bu yeterli mi değil. Vatandaşla beraber olursunuz ama iş yapamazsınız. İki yöntem önemli; hem iş yapacaksınız hem adam olacaksınız. O yüzden biz hizmetimizin temeline ‘Hizmet ve Hürmet ‘ diye adlandırılan bir siyaset anlayışı koyduk. Evet bir taraftan hizmet ederiz, yol yaparız, kaldırım, altyapı yaparız, şehri güzelleştiririz, şehri tanıtırız da beraberinde de halkımızı insan yerine koyarız. Çünkü onlar var olduğu için biz varız. Her zaman ifade ediyorum; ben allameye cihan olsaydım dahi bu şehrin insanları bana oy vermeseydi ben belediye başkanı olamazdım. Bu bilinçten asla vazgeçmiyoruz. O yüzden ne diyoruz; ‘Biz hiçbir şeyiz, her şey olan sizsiniz’ yani bu şehrin fertleri. Biz önümüzdeki ‘belediye başkanı’ sıfatını’ alıp bir kenara koyduğumuz andan itibaren Rasim Arı eşittir sizsiniz. Yani bu şehrin her bir ferdi. Ben bu şehrin evladıyım. Ben bu emaneti, belediye başkanlığı görevini benden sonraki başka bir arkadaşıma teslim edene kadar bu şehrin her bir ferdi gibi davranmaya ve bu şehrin her bir ferdine eşit mesafede davranmaya Allah’ın izni ile devam edeceğim.” Dedi.

Nevşehir Belediyesi’nin web tv kanalı olan tvnev’den de canlı olarak yayınlanan programda gazetecilere Nevşehir’in tanıtımına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek yeni yıl ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Arı, ayrıca gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Başkan Arı’nın basın toplantısında öne çıkan konu başlıkları şu şekilde;

-Bu şehirdeki herkese eşit mesafedeyim ve kimse beni kontrol altına alamaz.

-En hassas olduğum konulardan biri bu şehrin parası.

-Belediyenin 5 kuruşunu heba etmem.

-Hedefimiz bu şehri hak ettiği yere getirmek.

-Belediye başkanlığı hizmet için bir araç.

-Bu şehrin altyapı problemi bitecek.

-Biz Nevşehir olarak marka şehir olacağız.

-Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

-İşimizi iyi yapmaya devam edeceğiz.

-En büyük iki hayalim Kayaşehir’in tamamen turizme açılması ve Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tamamlanması

-Ben bu noktaya kolay gelmedim ve başarılı olmak zorundayım.

-Ben icraat adamıyım.

-Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’dir.

Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesi ve Kayaşehir bu şehrin kaderini değiştirecek.

-Hayata geçireceğimiz projelerle tüm Türkiye’ye örnek olacağız

Başkan Rasim Arı’nın açıklamalarının tamamını Nevşehir Belediyesi web tv kanalı tvnev’in youtube ve facebook hesaplarından izleyebilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın