Heykel gitti, mozolesi kaldı

Heykel gitti, mozolesi kaldı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in tarihteki en önemli yetiştirdiği devlet adamlarından biri olan Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın heykeli uzun yıllar şehrin değişik mekanlarına taşındı. Geçtiğimiz aylarda ise Nevşehir Belediyesinin Nejdet Ersan Parkındaki düzenlemeleri kapsamında bu park içerisine yerleştirildi. Belediyenin bu çalışmasıyla şehrin en canlı noktalarından birine yerleştirilen Damat İbrahimpaşa heykelinin daha önce bulunduğu Anıt […]

 Heykel gitti, mozolesi kaldı

10.10.2020 - 12:12

Güncelleme : 10.10.2020 - 12:12

Heykel gitti, mozolesi kaldı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in tarihteki en önemli yetiştirdiği devlet adamlarından biri olan Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın heykeli uzun yıllar şehrin değişik mekanlarına taşındı. Geçtiğimiz aylarda ise Nevşehir Belediyesinin Nejdet Ersan Parkındaki düzenlemeleri kapsamında bu park içerisine yerleştirildi.

Belediyenin bu çalışmasıyla şehrin en canlı noktalarından birine yerleştirilen Damat İbrahimpaşa heykelinin daha önce bulunduğu Anıt Park’ta mozolesi hala duruyor.

Nevşehir Belediyesi acaba ilerleyen süreçte bu alana yeni bir heykel mi dikecek?. Akıllardaki soru işareti önümüzdeki günlerde cevabını bulacak gibi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın