Gülşehir’de terfi merkezindeki motopomplar değiştiriliyor

Gülşehir’de terfi merkezindeki motopomplar değiştiriliyor NEVŞEHİR(MHA) Daha önceki dönem yapılan alt yapı sorunlarına köklü çözümler üretmeye devam eden Gülşehir Belediyesi, terfi merkezlerinde bulunan motopompları yenileriyle değiştiriyor. Sel sularının kanalizasyon hattına girmesiyle yaşanan terfi merkezindeki su baskınlarının önüne geçmek için ilk olarak ilave motopomp takan belediye ekipleri, sorunu tamamen ortadan kaldırmak için de eski ve yetersiz […]

 Gülşehir’de terfi merkezindeki motopomplar değiştiriliyor

27.11.2020 - 10:54

Güncelleme : 27.11.2020 - 10:54

Gülşehir’de terfi merkezindeki motopomplar değiştiriliyor

NEVŞEHİR(MHA) Daha önceki dönem yapılan alt yapı sorunlarına köklü çözümler üretmeye devam eden Gülşehir Belediyesi, terfi merkezlerinde bulunan motopompları yenileriyle değiştiriyor.

Sel sularının kanalizasyon hattına girmesiyle yaşanan terfi merkezindeki su baskınlarının önüne geçmek için ilk olarak ilave motopomp takan belediye ekipleri, sorunu tamamen ortadan kaldırmak için de eski ve yetersiz kapasiteli motopompları, yeni nesil, tüm ihtiyacı karşılayabilecek özelliğe sahip motopomplar ile değiştirdi.

Yağışlar başlamadan önce değişimin yapılması talimatını veren Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, “Özellikle yağmur sularının kanalizasyon hattına girmesiyle terfi merkezimizde büyük sorunlar yaşanmaktaydı. İlave motopomp ile sonuç almayı düşündüğümüz terfi merkezimiz, kalitesiz malzeme ve basit işçilik sonucu tam randımanlı çalışmadı. Biz de köklü çözüm olarak tüm sistemi yenileme ihtiyacı duyduk” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın