Gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz

Gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz NEVŞEHİR(MHA) 19 Eylül Gaziler günü nedeni ile bir mesaj yayınlayan Kapadokya Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Habibe Beşer, gazilerimize şükran ve minnet borçlu olduklarını dile getirdi. Başkan Beşer, “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa […]

 Gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz

19.09.2020 - 12:04

Güncelleme : 19.09.2020 - 12:04

Gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz

NEVŞEHİR(MHA) 19 Eylül Gaziler günü nedeni ile bir mesaj yayınlayan Kapadokya Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Habibe Beşer, gazilerimize şükran ve minnet borçlu olduklarını dile getirdi.

Başkan Beşer, “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’ e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız. Bu gün, kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır. Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyoruz. Var olduğu günden bu yana, vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, omuz omuza mücadele etmeyi ilke edinmiş bir milletin mensupları olarak, şehit aileleri ve gazilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikal eden gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize de saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın