Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil

Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil NEVŞEHİR(MHA) Hak-İş Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu, engelliliğin sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmesi gerekliliğine dikkat çekti. Mutlu, 3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Engellilik konusu ülkemizde yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından […]

 Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil

03.12.2020 - 9:14

Güncelleme : 03.12.2020 - 9:17

Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil

NEVŞEHİR(MHA) Hak-İş Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu, engelliliğin sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmesi gerekliliğine dikkat çekti.

Mutlu, 3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Engellilik konusu ülkemizde yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konudur. Çağdaş dünyanın geldiği ileri noktada engelli vatandaşlarımıza, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kolaylaştırılması en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, bir güç kaynağıdır. Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. Bu nedenle Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, çağdaş toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir. Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın