Engelli STK’larının faaliyetleri cılız kalıyor

Engelli STK’larının faaliyetleri cılız kalıyor NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, içerisinde bulundukları hayat şartlarını değerlendiren açıklamalarda bulundu. Mesajında Mali açıdan oldukça kısıtlı bir bütçe ile çalışmak zorunda kalan Engelli Sivil Toplum Kuruluşlarının bu konudaki sıkıntılarına çare bulunması gerekliliğine dikkat çeken Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, “3 Aralık Dünya […]

 Engelli STK’larının faaliyetleri cılız kalıyor

04.12.2020 - 10:03

Güncelleme : 04.12.2020 - 10:03

Engelli STK’larının faaliyetleri cılız kalıyor

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, içerisinde bulundukları hayat şartlarını değerlendiren açıklamalarda bulundu.

Mesajında Mali açıdan oldukça kısıtlı bir bütçe ile çalışmak zorunda kalan Engelli Sivil Toplum Kuruluşlarının bu konudaki sıkıntılarına çare bulunması gerekliliğine dikkat çeken Türkiye Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, “3 Aralık Dünya Engelliler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Aramıza yeni engellilerin katılmaması en büyük temennim. Ülkemizde kurulan ve gelir yetersizliği nedeniyle engellilere yönelik faaliyetlerin sürdürülebilirliğinin kısıtlı olması en büyük problemlerden biri durumunda. Mali açıdan rahat olamayan bir STK’nın engelliler adına daha etkin işler yapabilmesi de beklenemez. Öte yandan ülkemizde engelli derneklerinin orta gelir düzeyli insanlar tarafından idare ediliyor olması sebebiyle düzenli bir yardım toplanamaması gibi nedenlerle engelli derneklerinin faaliyetleri de ne yazık ki dar bir çerçevede yapılmaktadır. Yine ulaşılabilirlik ve erişe bilirlik konusunda da çalışmalar yapılarak engellilerin umuma açık alanlardan daha etkin bir şekilde yararlanmaları sağlanmalı. Belediyelerimizin ya da özel şirket otobüslerinden engellilerimizin yararlanmaları konusunda da yeni adımlar atılmalı. Sürücülerimizin otopark konusunda daha titiz olmalarını da bekliyoruz. Engelli rampalarının önlerinin bilinçsizce kapatılmaması konusunda sürücülerin daha dikkatli olmasını istiyoruz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın