Diyanetten göç ve aile temalı resim yarışması

Diyanetten göç ve aile temalı resim yarışması NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Diyanet Vakfı’nın katkılarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Göç ve Aile”  temalı bu yarışma, Türkiye’de ikamet eden 15-20 yaş aralığındaki bireylerin katılımına açık olarak düzenleniyor. Konuyla ilgili olarak Nevşehir İl Müftülüğünce yapılan açıklamada yarışmaya dair bilgiler verildi. Yarışmanın Amacı – Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hizmet sunduğu kesimlerden […]

 Diyanetten göç ve aile temalı resim yarışması

03.11.2020 - 10:07

Güncelleme : 03.11.2020 - 10:07

Diyanetten göç ve aile temalı resim yarışması

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Diyanet Vakfı’nın katkılarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Göç ve Aile”  temalı bu yarışma, Türkiye’de ikamet eden 15-20 yaş aralığındaki bireylerin katılımına açık olarak düzenleniyor.

Konuyla ilgili olarak Nevşehir İl Müftülüğünce yapılan açıklamada yarışmaya dair bilgiler verildi.

Yarışmanın Amacı

– Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hizmet sunduğu kesimlerden biri olan göçmenler hakkında toplumsal farkındalığın artırılmasına ve göçmenler ile toplumumuz arasındaki sosyal uyuma katkıda bulunmak. Katılımcıların göç olgusunun olumlu/olumsuz yönlerine dikkat çekmelerine ve ülkemizin göçmenler konusunda sergilediği takdire şayan tutumu ile insanlığa örnekliğini ifade etmelerine imkan sunmak. Toplumun temel yapı taşı olan ve geleneğimizde çok önemli bir yer tutan aile kurumunun ehemmiyetine dikkat çekmek.

Katılım Şartları

Yarışmaya, Türkiye’de ikamet eden 15-20 yaş aralığındaki (01.01.2000-31.12.2005 tarihleri -her ikisi de dahil- arasında doğanlar) haklarında kısıtlılık kararı bulunmayan bütün bireyler katılabilir. Daha önce hakkında kısıtlılık kararı verilmiş olan veya kısıtlılık kararı devam edenler yarışmaya katılamazlar. Jüri üyeleri ve bunların birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz. Her katılımcı sadece 1 resimle yarışmaya katılabilir. Resimler, daha önce sergilenmemiş ya da ödül almamış olmalı. Resimler, 20 Kasım 2020 tarihi mesai bitimine kadar katılımcıların ikamet ettikleri il ya da ilçe müftülüklerine elden, posta veya kargoyla teslim edilecek. Mezkur tarihte ulaştırılmamış resimler değerlendirilmeye alınmayacak. Posta veya kargodan kaynaklı gecikmeler geçerli bir mazeret sayılmayacak. Katılımcılar, Katılım Formunu doğru bir şekilde doldurarak imzalayacaklar ve ayrı bir kağıt halinde resimlerine iliştirecekler. 18 yaşından küçük olan katılımcılar ise ayrıca velileri/vasilerine formda yer alan bölümü mutlaka imzalatacaklar.  

Teknik Şartlar

Resim yapılacak kağıdın boyutu, 35 x 50 cm olacak. Resimler el yapımı olacak, kesinlikle bilgisayar vb. teknolojik ürünler kullanılarak ya da dijital ortamlarda üretilmeyecektir.

Yarışmacılar,  kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü renkli tekniği ve malzemeyi kullanabilecek. Resimler paspartusuz, kıvrılmadan, katlanmadan, iki karton arasına düzgün yerleştirilmiş bir şekilde teslim edilecek. Resim kağıdının her iki tarafına da herhangi bir şey yazılmayacaktır.

Değerlendirme Ve Ödüller

İlçe müftülükleri kendilerine teslim edilen resimleri değerlendirmek ve dereceye girenleri tespit etmek üzere bir resim öğretmeninin de bulunduğu en az üç kişilik değerlendirme komisyonu oluşturacaktır. Bu konuda ilçe milli eğitim müdürlükleri ile işbirliği yapılacak.

İlçelerde komisyonlar tarafından ilk üç sırada seçilen resimler il komisyonunca değerlendirilmek üzere 27 Kasım 2020 tarihine kadar il müftülüklerine ulaştırılacak. İlçelerde resimleri ilk üçe giren katılımcılar, ilde dereceye girenlere verilecek ödül tutarından fazla olmamak kaydıyla yerel imkanlar ölçüsünde para, yayın vb. ödüllerle ödüllendirilebilecek. 

İlçelerden gelen resimlerle doğrudan il müftülüklerine başvuru yapan katılımcıların resimlerini değerlendirmek üzere il müftülükleri bünyesinde bir resim öğretmeni ve bir il göç uzmanı/uzman yardımcısı ya da kurum tarafından uygun görülecek bir personelin de bulunduğu en az üç kişilik değerlendirme komisyonu oluşturulacak. Bu konuda il milli eğitim müdürlükleri ve il göç idaresi müdürlükleri ile işbirliği yapılacak.  

Yarışma Takvimi

Yarışmanın İlanı: 26 Ekim 2020. Resimlerin Katılımcılar Tarafından İl ve İlçe Müftülüklerine Son Teslim Tarihi: 20 Kasım 2020. Seçilen Resimlerin İlçelerden İllere Son Gönderim Tarihi: 27 Kasım 2020. Seçilen Resimlerin İllerden Başkanlığımıza Son Gönderim Tarihi: 04 Aralık 2020. Başkanlıkça Resimlerin Değerlendirilmesi:10 Aralık 2020. Sonuçların İlanı: 11 Aralık 2020. Ödül Töreni: 18 Aralık 2020.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın