Devlet destekli ticari alacak sigortası bilgilendirmesi

Devlet destekli ticari alacak sigortası bilgilendirmesi NEVŞEHİR(MHA) Resmi Gazete’de; “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” yayımlandı. Konuya ilişkin Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada; “Buna göre; KOBİ’lerin sağlaması gereken ciro şartı 125 milyon TL’den 250 milyon TL’ye çıkarılırken, yurt içi […]

 Devlet destekli ticari alacak sigortası bilgilendirmesi

14.06.2022 - 11:59

Güncelleme : 14.06.2022 - 11:59

Devlet destekli ticari alacak sigortası bilgilendirmesi

NEVŞEHİR(MHA) Resmi Gazete’de; “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” yayımlandı.

Konuya ilişkin Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada; “Buna göre; KOBİ’lerin sağlaması gereken ciro şartı 125 milyon TL’den 250 milyon TL’ye çıkarılırken, yurt içi satışlardan elde ettiği cirosu 250 milyon TL’ye kadar olan KOBİ’ler sistemden faydalanabilecektir. Halihazırda sistemdeki KOBİ’lerin yenileme dönemleri bakımından 300 milyon TL olarak uygulanan bu sınır 500 milyon TL’ye yükseltilirken, bu kapsamda sistemin kapsayıcılığı genişletilmiştir. Ayrıca; sisteme ilişkin sorgulama ücreti 10 TL yerine 15 TL şeklinde artırılmıştır. Alıcı başına azami kredi limiti 750 bin TL’den 1 milyon TL’ye yükseltilirken bu kapsamda sistemin teminat sağlama kapasitesi genişletilmiştir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın