Camilerimiz dini ve milli kültür ocaklarımız

Camilerimiz dini ve milli kültür ocaklarımız NEVŞEHİR(MHA) Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, Camilerin dini ve milli kültür ocakları olduğuna vurgu yaptı. Camilerin aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kılınan, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygusunu, hoşgörü anlayışını güçlendirilen kutsal alanlar olduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, “Camiler vatan sevgisinin, mili […]

 Camilerimiz dini ve milli kültür ocaklarımız

02.10.2020 - 10:17

Güncelleme : 02.10.2020 - 10:17

Camilerimiz dini ve milli kültür ocaklarımız

NEVŞEHİR(MHA) Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, Camilerin dini ve milli kültür ocakları olduğuna vurgu yaptı.

Camilerin aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kılınan, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygusunu, hoşgörü anlayışını güçlendirilen kutsal alanlar olduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, “Camiler vatan sevgisinin, mili bütünlüğün telkin edildiği, şehitlik,  gazilik ruhunun beslendiği, çalışma azminin, güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocaklarıdır. Ülkemizin en ücra köşelerinden metropollere kadar hizmet veren din görevlilerimiz, aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Bu vesileyle cami yapan, yaptıran, cami yapımında emeği geçen, din hizmetlerinde ömür tüketerek ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyor, yaşayan ve halen görevde olan bütün din görevlilerine sağlık, sıhhat ve başarılar dileyerek Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın