CADDE VE SOKAKLAR ‘FOŞUR FOŞUR’ YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLDİ

CADDE VE SOKAKLAR ‘FOŞUR FOŞUR’ YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLDİ Nevşehir Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda şehrin tüm cadde ve sokaklarını tazyikli su ile yıkayarak dezenfekte etti. Belediye Başkanı Rasim Arı da, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla sahada çalışan belediye ekiplerine eşlik etti. Nevşehir Belediyesi tarafından ilki ilkbaharda gerçekleştirilen cadde ve sokakların itfaiye araçları ve temizlik […]

 CADDE VE SOKAKLAR ‘FOŞUR FOŞUR’ YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLDİ

07.12.2020 - 7:11

Güncelleme : 07.12.2020 - 7:11

CADDE VE SOKAKLAR ‘FOŞUR FOŞUR’ YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLDİ

Nevşehir Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda şehrin tüm cadde ve sokaklarını tazyikli su ile yıkayarak dezenfekte etti. Belediye Başkanı Rasim Arı da, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla sahada çalışan belediye ekiplerine eşlik etti.

Nevşehir Belediyesi tarafından ilki ilkbaharda gerçekleştirilen cadde ve sokakların itfaiye araçları ve temizlik ekiplerince yıkanma çalışması, yeniden yapıldı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, İtfaiye, Zabıta ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik ekibin kentin işlek caddeleri ve kaldırımlarını fırça ve köpüklü suyla yıkaması, ilginç görüntüler ortaya çıkardı.

Gerçekleştirilen yıkama ve dezenfekte çalışmalarında cadde üzerinde bulunan çöp konteynırları, kovaları, otobüs durakları, ızgaralar, korkuluklar ve yaya kaldırımları alanlar detaylı bir şekilde temizlenerek dezenfekte edildi.

Belediye Başkanı Rasim Arı, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce yaptıkları temizlik çalışmasını sosyal medyada “foşur foşur yıkadık” şeklinde paylaştıklarında büyük beğeni toplandığını, benzer uygulamanın kış mevsimi öncesinde de gerçekleştirdiklerini belirtti.

Nevşehir’in nüfus ve yüzölçümü bakımından küçük şehirlerden olduğunu ancak başarılı çalışmalarla adını duyurmaya devam ettiğini aktaran Arı, “Nevşehir’de foşurdatma mevsimini başlatıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle insanlar evlerindeyken temizlik yapmak istedik. Temizlik her zaman iyidir. Temizlikle şehir güzelleşiyor. Bunun bir de nüktedanlık tarafını kullanıp foşurdatacağız ve foşurdatmaya devam edeceğiz. Biz, foşurdattık, yerli ve yabancı medya organlarında geniş yer buldu. Sonra farklı belediyeler de benzer uygulamalar yaptı. Yine Nevşehir’de uygulamayı başlatıyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın