Başkan Korkmaz’dan güncel çiftçilik belgesi uyarısı

Başkan Korkmaz’dan güncel çiftçilik belgesi uyarısı NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince tarım ve hayvancılığın sürekliliği için bu işlerle uğraşanların kısıtlamalardan muaf olduklarını belirterek üyelerin 2021 güncel tarihli çiftçi belgelerini almaları gerektiğine değindi. Korona virüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması çerçevesinde tarımsal ve […]

 Başkan Korkmaz’dan güncel çiftçilik belgesi uyarısı

06.04.2021 - 9:31

Güncelleme : 06.04.2021 - 9:31

Başkan Korkmaz’dan güncel çiftçilik belgesi uyarısı

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince tarım ve hayvancılığın sürekliliği için bu işlerle uğraşanların kısıtlamalardan muaf olduklarını belirterek üyelerin 2021 güncel tarihli çiftçi belgelerini almaları gerektiğine değindi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması çerçevesinde tarımsal ve hayvansal üretimlerini sürdürecek olanların 2021 yılı güncel tarihli çiftçilik belgesi almaları ve gerektiğinde ibraz etmeleri zorunlu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, “İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtildiği üzere Kovit19 tedbirleri kapsamında hafta sonları Cuma akşam saat 21:00’dan Pazartesi sabah saat 05:00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir. Yasak süresince tarımsal ve hayvansal üretimlerini sürdürecek olan çiftçilerimizin mutlaka Ziraat Odası Başkanlığına müracaat ederek 2021 güncel tarihli çiftçilik belgelerini almaları gerekir. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız ektikleri bağ, bahçe veya tarla tapusu ve kimlik belgeleri ile odamıza müracaat ederek üye olup çiftçi olduklarını belgeleyebilirler. Yapılan emniyet ve jandarma kontrollerinde izin belgesi ibraz edemeyen vatandaşlarımız cezai işleme tabi olabilirler. Sıkıntı yaşamamaları için kesinlikle yanlarında çiftçi belgelerini bulundurmaları gerekmektedir. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız odamıza üye olarak çiftçilik belgesi alabilirler. Üyelik için arazinin tapu fotokopisi, üye olacak kişinin nüfus kimliği ile kendisinin odaya başvuru yapması gerekir. Aynı gün içerisinde üyelik gerçekleştirilir. Çiftçilerimiz hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından sadece tarımsal ve hayvansal üretim yaptıkları bölgeler için muaf tutulmuştur. Fakat merkez mahallelerde ikamet edip köylerdeki tarlalarına araçları ile gideceklerin çiftçilikle iştirak ettiklerine dair belge bulundurmaları istendiğinde ibraz etmeleri zorunludur. Bu belgeler üye olunan ziraat odalarından alınabilir. Yapılan kontrollerde güvenlik güçlerimizi zor durumda bırakmamak için çiftçilerimizin Ziraat odamızdan aldıkları tarihli çiftçi belgelerini yanlarında bulundurmaları önemle rica olunur” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın