Başkan Gülen’den Kızılay’ın kuruluş yıldönümü kutlaması

Başkan Gülen’den Kızılay’ın kuruluş yıldönümü kutlaması NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İçin Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Cengiz Gülen, Kızılay’ın kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gülen mesajında; “Savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere yardım etmek arzusuyla doğan ve 1868 yılından günümüze kadar özverili bir şekilde yürüttüğü hizmetleriyle dünyanın saygın yardım kuruluşlarının başında yer alan Türk Kızılay’ı: Türk […]

 Başkan Gülen’den Kızılay’ın kuruluş yıldönümü kutlaması

14.06.2022 - 16:47

Güncelleme : 14.06.2022 - 16:47

Başkan Gülen’den Kızılay’ın kuruluş yıldönümü kutlaması

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İçin Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Cengiz Gülen, Kızılay’ın kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gülen mesajında; “Savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere yardım etmek arzusuyla doğan ve 1868 yılından günümüze kadar özverili bir şekilde yürüttüğü hizmetleriyle dünyanın saygın yardım kuruluşlarının başında yer alan Türk Kızılay’ı: Türk Milleti’nin ‘insan odaklı medeniyet anlayışının’ somutlaşmış hâlidir.

Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Türk Kızılay’ı, sağlık, sosyal yardım, gençlik ve eğitim alanlarında da hizmetler veren değerli kuruluşlarımızdan biridir.

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan, yaşanan her afette, her önemli hadisede, mağdurların ve mazlumların gölgesine sığındığı bir güven kapısı olan Türk Kızılay’ı: din, dil, soy ayrımı yapmadan bütün insanî ihtiyaçları karşılamış ve herhangi bir çıkar gözetmeksizin tüm insanlığın yardımına koşmuştur.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığım Türk Kızılay’ının kuruluş yıl dönümünü kutluyor, tüm gönüllülerini en kalbi duygularımla selamlıyor, aziz milletimizi bir kez daha bu güzide kuruluşumuzu desteklemeye çağırıyorum” ifadelerinde bulundu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın