Başkan Çetin’den kutlama mesajı

Başkan Çetin’den kutlama mesajı NEVŞEHİR(MHA) Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, Dünya Tıbbi Sekreterler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı. Çetin, yayınlamış olduğu mesajda;”Sağlık çalışanları içerisinde görev dışında çalıştırılma ve mali haklarda yaşadıkları kayıplar nedeniyle mağdur olan kesimlerden biriside tıbbi sekreterlerimizdir. Sağlık hizmetlerinin ekip işi olduğu düşünüldüğünde tıbbi sekreterlerin idareler tarafından ısrarla sağlık […]

 Başkan Çetin’den kutlama mesajı

30.11.2020 - 10:16

Güncelleme : 30.11.2020 - 10:16

Başkan Çetin’den kutlama mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Türk Sağlık Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, Dünya Tıbbi Sekreterler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı.

Çetin, yayınlamış olduğu mesajda;”Sağlık çalışanları içerisinde görev dışında çalıştırılma ve mali haklarda yaşadıkları kayıplar nedeniyle mağdur olan kesimlerden biriside tıbbi sekreterlerimizdir. Sağlık hizmetlerinin ekip işi olduğu düşünüldüğünde tıbbi sekreterlerin idareler tarafından ısrarla sağlık hizmetlerinin dışına itilmek istendikleri görülmektedir.

Tıbbi sekreter arkadaşlarımızın yapacağı işlerle ilgili ya başka meslek mensupları görevlendiriliyor ya da taşeronlaşma sistemine bu iş havale edilmiş durumdadır. Böylesine plansız bir istihdam politikası sonucunda da bu işin eğitimini almış gençlerimiz mağduriyet yaşamakta 70 Binin üstünde tıbbi sekreter atanmayı beklemektedir. Tüm tıbbi sekreterlerimizin sorunlarının çözülmesi, taleplerinin gerçekleşmesi ve kamuya daha çok tıbbi sekreter alınması temennisiyle Dünya Tıbbi Sekreterler Gününü kutluyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın