Basın, demokrasinin ülkemizde yerleşmesinde büyük katkı sağlıyor

Basın, demokrasinin ülkemizde yerleşmesinde büyük katkı sağlıyor NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı. Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Çağdaş dünyanın en temel insan haklarından olan, haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili […]

 Basın, demokrasinin ülkemizde yerleşmesinde büyük katkı sağlıyor

24.07.2021 - 11:33

Güncelleme : 24.07.2021 - 11:33

Basın, demokrasinin ülkemizde yerleşmesinde büyük katkı sağlıyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Çağdaş dünyanın en temel insan haklarından olan, haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı olan basın; kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır. İletişim teknolojisinde yaşanan gelişmelerin sunduğu olanaklardan da yararlanarak hızlı haber akışı ile yaşadığımız ilimiz ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında anında bilgi verilmesi, vatandaş ile devlet arasında etkili ve hızlı bir iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedir. Görevini fedakarca yerine getiren tüm basın mensuplarımızın gününü kutlar, sağlık ve mutluluk dilerim” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın