Aydemir’den camiler ve din görevlileri haftası kutlaması

Aydemir’den camiler ve din görevlileri haftası kutlaması NEVŞEHİR(MHA) 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile Diyanet Sen Nevşehir il Başkanı Ahmet Aydemir bir mesaj yayınladı. Aydemir, “Toplumun önderi olan Din Görevlileri,Davranışları ve icraatlarıyla her zaman örnek olmuşlardır. Kurtuluş savaşında ön safta şimdi ise pandemi döneminde vefa sosyal destek grubunda görev alan Din Görevlileri   […]

 Aydemir’den camiler ve din görevlileri haftası kutlaması

01.10.2020 - 11:54

Güncelleme : 01.10.2020 - 11:54

Aydemir’den camiler ve din görevlileri haftası kutlaması

NEVŞEHİR(MHA) 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile Diyanet Sen Nevşehir il Başkanı Ahmet Aydemir bir mesaj yayınladı.

Aydemir, “Toplumun önderi olan Din Görevlileri,Davranışları ve icraatlarıyla her zaman örnek olmuşlardır. Kurtuluş savaşında ön safta şimdi ise pandemi döneminde vefa sosyal destek grubunda görev alan Din Görevlileri   öncü olmaya devam etmişlerdir. Sesleriyle semalarımızı inleten müezzinlerimizin, kıraatlarıyla kubbelerimizi süsleyen imamlarımızın,  gayretleriyle gönüllerimizi kuranla buluşturan kur’an öğreticilerimizin, hitaplarıyla zihinlerimizi inşa eden vaizlerimizin, tecrübeleriyle rehber olan müftülerimizin, tüm kademelerdeki din  görevlilerimizin, kalbinin bir köşesini camiye bağlayan tüm mümin kardeşlerimizin, camiler haftasını kutlarım. Cümlesine Rabbimden, sağlık, sıhhat,afiyet  içerisinde hayırlı, bereketli ömürler niyaz ediyorum. Ahirete irtihal etmiş olanlara rahmet, mağfiret niyaz ediyorum. Peygamber efendimizin mesleğini bizlere nasib eden Cenabı Allah a sonsuz şükürler olsun. “Kişi Allah katındaki değerini bilmek isterse, Dünyada onu hangi işle görevlendirdiğine baksın (Ataullah iskenderi)” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın