Avanos kalkınma ve eğitim vakfından örnek yükseliş

Avanos kalkınma ve eğitim vakfından örnek yükseliş NEVŞEHİR(MHA) Avanos ilçesinde faaliyetini sürdüren Avanos Eğitim ve Kalkınma Vakfı her geçen büyüyor ve eğitim alanında da önemli işlere imza atmayı sürdürüyor. Vakfın yeni yönetimi eğitim alanında Üniversite öğrencilerine burs imkanı tanırken, 20 aylık sürede öğrenci sayısını 40’tan 85’e çıkartarak 205,650,00 tl burs verdi. Öte yandan yeni yönetimin […]

 Avanos kalkınma ve eğitim vakfından örnek yükseliş

29.04.2022 - 15:30

Güncelleme : 29.04.2022 - 15:30

Avanos kalkınma ve eğitim vakfından örnek yükseliş

NEVŞEHİR(MHA) Avanos ilçesinde faaliyetini sürdüren Avanos Eğitim ve Kalkınma Vakfı her geçen büyüyor ve eğitim alanında da önemli işlere imza atmayı sürdürüyor.

Vakfın yeni yönetimi eğitim alanında Üniversite öğrencilerine burs imkanı tanırken, 20 aylık sürede öğrenci sayısını 40’tan 85’e çıkartarak 205,650,00 tl burs verdi. Öte yandan yeni yönetimin çalışmalarıyla birlikte vakfın gelirleri de artırılıyor. Vakfın geliri kira gelirini bu süre içerisinde % 73 oranında artırarak Yapılan açıklamaya göre 144 bin TL olan yıllık gelir 249 bin TL’ye çıkarılmış durumda.

Avanos Kalkınma ve Eğitim Vakfı daha önce bağış bile alamazken Avanos’un önemli şahsiyetlerinden 20 aylık süre içerisinde 108 bin TL’yi aşan bir bağış miktarına da ulaştı.

otopark işletmesi de yapan Vakıf daha önce eksilerde kapatılan otopark gelirlerini söz konusu sürede  190 bin TL’ye yükseltti.

Başkan Menduh Erdoğan, vakıf yönetimi olarak alınan kararla birlikte sadece eğitim alanında değil önümüzdeki günlerde kültür, turizm ve sosyal faaliyetlerde de kendisini göstermeye hazırlandıklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın