“Arkadaşını bul, takımını kur ligi” projesi başlıyor NEVŞEHİR(MHA) Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Arkadaşını Bul, Takımını Kur Ligi Projesi ” başvuruları Nevşehir’de de başlıyor. Ülke genelinde 14-17 yaş arası gençlere yönelik düzenlenen mahalle ligi projesi spor etkinliği Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek. Badminton, basketbol (3×3 sokak basketbolu) ve voleybol (3×3) branşlarından oluşan “Mahalle Ligi” spor etkinliği 26 Nisan – 3 Mayıs 2023 tarihleri arasında ilimizde oynanacak. Mahalle Ligi etkinliklerine katılmak isteyenler 23 Mart- 6 Nisan 2023 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi biriminden bilgi alabilecekler. Mahalle Kültürünü Yeniden Canlandırmak Projenin Amacını Oluşturmaktadır Mahallelerinde yaşayan 14-17 yaş arası kız ve erkek bireylerin spor faaliyetlerine teşvik edilmesi, gençlerin spora aktif katılımlarının teşvik edilmesi, spor konusunda potansiyeli yüksek olan gençlerin tespit edilmesi, gençler arasında iletişim, grup ve takım içi aidiyet, güven, empati ve sosyalleşme süreçlerini geliştirmek ile tüm bunların yanında kaybolmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden canlandırmak projenin amacını oluşturmaktadır. Takım Oyuncu Sayıları Aşağıdaki Gibidir. Basketbol 3*3 (3 Asil 2 Yedek) Voleybol 3*3 (3 Asil 2 Yedek) Badminton (2 Asil 1 Yedek)

“Arkadaşını bul, takımını kur ligi” projesi başlıyor NEVŞEHİR(MHA) Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Arkadaşını Bul, Takımını Kur Ligi Projesi ” başvuruları Nevşehir’de de başlıyor. Ülke genelinde 14-17 yaş arası gençlere yönelik düzenlenen mahalle ligi projesi spor etkinliği Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek. Badminton, basketbol (3×3 sokak basketbolu) […]

 “Arkadaşını bul, takımını kur ligi” projesi başlıyor NEVŞEHİR(MHA) Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Arkadaşını Bul, Takımını Kur Ligi Projesi ” başvuruları Nevşehir’de de başlıyor. Ülke genelinde 14-17 yaş arası gençlere yönelik düzenlenen mahalle ligi projesi spor etkinliği Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek. Badminton, basketbol (3×3 sokak basketbolu) ve voleybol (3×3) branşlarından oluşan “Mahalle Ligi” spor etkinliği 26 Nisan – 3 Mayıs 2023 tarihleri arasında ilimizde oynanacak. Mahalle Ligi etkinliklerine katılmak isteyenler 23 Mart- 6 Nisan 2023 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi biriminden bilgi alabilecekler. Mahalle Kültürünü Yeniden Canlandırmak Projenin Amacını Oluşturmaktadır Mahallelerinde yaşayan 14-17 yaş arası kız ve erkek bireylerin spor faaliyetlerine teşvik edilmesi, gençlerin spora aktif katılımlarının teşvik edilmesi, spor konusunda potansiyeli yüksek olan gençlerin tespit edilmesi, gençler arasında iletişim, grup ve takım içi aidiyet, güven, empati ve sosyalleşme süreçlerini geliştirmek ile tüm bunların yanında kaybolmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden canlandırmak projenin amacını oluşturmaktadır. Takım Oyuncu Sayıları Aşağıdaki Gibidir. Basketbol 3*3   (3 Asil  2 Yedek) Voleybol  3*3   (3 Asil  2 Yedek) Badminton     (2 Asil  1 Yedek)

23.03.2023 - 15:52

Güncelleme : 23.03.2023 - 15:52

“Arkadaşını bul, takımını kur ligi” projesi başlıyor

NEVŞEHİR(MHA) Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Arkadaşını Bul, Takımını Kur Ligi Projesi ” başvuruları Nevşehir’de de başlıyor.

Ülke genelinde 14-17 yaş arası gençlere yönelik düzenlenen mahalle ligi projesi spor etkinliği Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Badminton, basketbol (3×3 sokak basketbolu) ve voleybol (3×3) branşlarından oluşan “Mahalle Ligi” spor etkinliği 26 Nisan – 3 Mayıs 2023 tarihleri arasında ilimizde oynanacak.

Mahalle Ligi etkinliklerine katılmak isteyenler 23 Mart- 6 Nisan 2023 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi biriminden bilgi alabilecekler.

Mahalle Kültürünü Yeniden Canlandırmak Projenin Amacını Oluşturmaktadır

Mahallelerinde yaşayan 14-17 yaş arası kız ve erkek bireylerin spor faaliyetlerine teşvik edilmesi, gençlerin spora aktif katılımlarının teşvik edilmesi, spor konusunda potansiyeli yüksek olan gençlerin tespit edilmesi, gençler arasında iletişim, grup ve takım içi aidiyet, güven, empati ve sosyalleşme süreçlerini geliştirmek ile tüm bunların yanında kaybolmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden canlandırmak projenin amacını oluşturmaktadır.

Takım Oyuncu Sayıları Aşağıdaki Gibidir.

Basketbol 3*3      (3 Asil   2 Yedek)

Voleybol    3*3     (3 Asil    2 Yedek)

Badminton          (2 Asil    1 Yedek)

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın