ALTINYILDIZLILARDAN TÜBİTAK BAŞARISI

ALTINYILDIZLILARDAN TÜBİTAK BAŞARISI     Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına tamamı özgün projelerle ile müracaatlarını gerçekleştirmişlerdir. Nevşehir genelinde12 projenin katılacağı Kayseri Bölge sergisine 5 tanesi Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinin olacaktır.   ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI PROJENİN ADI PROJENİN ALANI AYLİN HANOĞLU İREM KORKMAZ SELİN ECRİN ARAS YÜRÜYEN […]

 ALTINYILDIZLILARDAN TÜBİTAK BAŞARISI

17.05.2021 - 11:52

Güncelleme : 17.05.2021 - 11:52

ALTINYILDIZLILARDAN TÜBİTAK BAŞARISI

 

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına tamamı özgün projelerle ile müracaatlarını gerçekleştirmişlerdir. Nevşehir genelinde12 projenin katılacağı Kayseri Bölge sergisine 5 tanesi Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinin olacaktır.

 

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI PROJENİN ADI PROJENİN ALANI

AYLİN HANOĞLU

İREM KORKMAZ

SELİN ECRİN ARAS

YÜRÜYEN MERDİVENLERDE HİJYEN BİYOLOJİ

IRMAK BIYIKLIOĞLU

NEHİR BIYIKLIOĞLU YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM UYGULAMASI FİZİK

BEREN ECRİN SEYMEN

NEJLA AYDIN EFS YAYA GEÇİDİ (ELEKTRONİK FREN SİSTEMLİ YAYA GEÇİDİ) FİZİK

SİMAY AVCU

GIDA İSRAFINA DUR DE! BİYOLOJİ

AHMET YİĞİT KURT

ESRA YILMAZ

TAŞ KAPININ ARDINDAKİ TARİH TARİH

DORUK AYTUNÇ PEHLİVAN

(BİLİM SANAT MERKEZİ) MEYVE VE SEBZELERİMİZİN RAF ÖMRÜNÜ UZATMA VE KORUMA BİYOLOJİ

ONURHAN KÖPRÜLÜ

(BİLİM SANAT MERKEZİ) ECDADIMI ZİHİNLERE KODLUYOR, ÖYKÜLERLE BULUŞTURUYORUM TARİH

BAHADIR KAĞAN KART

(BİLİM SANAT MERKEZİ) ŞARJSIZ KALMA TEKNOLOJİK TASARIM

 

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu projelerde temel amacımız, bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu projelerde temel amacımız, bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir. Ayrıca öğrencilerimizin zekâ gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin bilimsel yöntem süreçlerini kullanabilecekleri projeler hazırlayarak çevrelerinde karşılaştıkları problemlere çözüm yöntemleri geliştirmelerini sağlamak amacıyla hazırladıkları bu projeleri genele yaymak en önemli hedeflerimiz arasındadır.

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerin gelişiminde bilimin katkısının vazgeçilmezliğine inanan bir kurum olarak bünyemizde bulunan alanında uzman öğretmenlerle Fen Bilimleri laboratuvarı, 3 Boyutlu Sınıf kullanarak, Bilim Gezileri yaparak büyüyen, yürüyen, üreten Türkiye’nin yarınlarının gerçek sahipleri olarak, araştıran, geliştiren proje ortaya koyan öğrenci yetiştirmek en büyük gayemizdir.

 

 

Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye’nin Geleceğini yetiştirmeye devam ediyoruz. TÜBİTAK Araştırma Projelerinde Türkiye derecelerine ve bölge derecelerine sahip olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak projelerde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın