ALTINYILDIZLILAR ULUSLARARASI MATEMATİK OLİMPİYATI TÜRKİYE FİNALİSTİ

ALTINYILDIZLILAR ULUSLARARASI MATEMATİK OLİMPİYATI TÜRKİYE FİNALİSTİ     Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri aynı anda 403 sınav merkezinde, 81 ayrı şehirde, 2540 okulda, 120000 fazla öğrencinin katılımıyla yapılan Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatlarına katılmışlar ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmışlardır.   Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri   NEHİR ÜNAL İPEK ERKUL BEYZA ÇINAR ELİF KILINÇ DOĞA DEĞERLİER ÇINAR […]

 ALTINYILDIZLILAR ULUSLARARASI MATEMATİK OLİMPİYATI TÜRKİYE FİNALİSTİ

27.07.2021 - 13:03

Güncelleme : 27.07.2021 - 13:03

ALTINYILDIZLILAR ULUSLARARASI MATEMATİK OLİMPİYATI TÜRKİYE FİNALİSTİ

 

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri aynı anda 403 sınav merkezinde, 81 ayrı şehirde, 2540 okulda, 120000 fazla öğrencinin katılımıyla yapılan Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatlarına katılmışlar ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmışlardır.

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri

 

NEHİR ÜNAL

İPEK ERKUL

BEYZA ÇINAR

ELİF KILINÇ

DOĞA DEĞERLİER

ÇINAR DORUK KARACA

NEVAL TARIMCI

ÇAĞHAN BERA ORKAN

İPEK BARIŞ

FURAT ALTIOK

BERKAY NURAY

BERAT ARIK

ÇAĞAN İÇÖZ

ÖMER ÇETİN

BAHADIR KAĞANKART

YAĞMUR SAYIN

METE YILMAZ

DURU PARMAKSIZ Türkiye finallerine katılıp ilimizi ve okulumuzu temsil edeceklerdir.

 

 

 

 

KANGURU MATEMATİK YARIŞMASI

 

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli “Kangourou Sans Frontieres” Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanıyor. “Kanguru Matematik Sınavı” da her yıl 6 milyon civarı katılan öğrenci sayısıyla önemli bir matematik yarışmasıdır. Her yaştan (7-18) öğrencinin 6 farklı kategoride katılabileceği Kanguru sınavı kategorilere göre 24- 30 arası sorudan oluşmakta ve sınav 75- 90 dakika sürmektedir. Kanguru sınavında sorular öğrencilerin ilgisini çekecek, günlük hayatla bağlantılı ve hatta eğlencelidir. Böylelikle öğrencilerin kafasında yer etmiş olan “matematiğin zor ve sıkıcı” olduğu yönündeki fikirlerini değiştirmeyi, matematiği öğrenciler arasında daha popüler hale getirmeyi hedeflemektedir.

 

 

 

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak düşünme becerilerini geliştirmeyi, çevrelerini daha iyi algılayabilmelerini ve sorunlar karşısında daha nitelikli çözümler üretme yeteneklerini arttırmayı hedefleyen zeka oyunlarının katkılarıyla , düşünen ve üreten öğrencilerimizle “Bilgi Toplumu” olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi, velilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın