ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: SPOR

ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: SPOR   Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak 2021-2022 öğretim yılı içerisinde Okul Sporları tarafından düzenlenen spor müsabakalarında okulumuzu temsil etmişlerdir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri takım olarak katıldığı müsabakalarda 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde 8 farklı branşta toplamda 44 kupa ile büyük bir başarıya imza atmıştır. Altınyıldız İlköğretim Kurumu Beden Eğitimi zümresi yaptıkları […]

 ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: SPOR

24.06.2022 - 11:47

Güncelleme : 24.06.2022 - 11:47

ALTINYILDIZDA BİR BAŞARI SERÜVENİ: SPOR

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak 2021-2022 öğretim yılı içerisinde Okul Sporları tarafından düzenlenen spor müsabakalarında okulumuzu temsil etmişlerdir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri takım olarak katıldığı müsabakalarda 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde 8 farklı branşta toplamda 44 kupa ile büyük bir başarıya imza atmıştır. Altınyıldız İlköğretim Kurumu Beden Eğitimi zümresi yaptıkları açıklamada: “Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılında büyük başarılara imza attık. Çok verimli geçen bu yılın ardından gelecek yılın da daha verimli geçmesi için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız. Bize bu gururu tattıran öğrencilerimize ve onların destekçisi velilerimize çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

 

 

YÜZME TURNUVASI

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okul sporları yüzme İl birinciliği turnuvalarında madalya ve kupaları topladı. Takım halinde 2 il birinciliği kupası kaldıran Altınyıldızlılar bireysel olarak 11 il 1.liği, 7 il 2.liği, 5 il 3.lüğü, 2 il 4.lüğü madalyalarını kazandılar.

 

ALTINYINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMU YÜZME TAKIMLARI

 

Yıldız Erkekler Serbest Stil Bayrak Yarışı il 1.si

Yıldız Erkekler Karışık Stil Bayrak Yarışı il 1.si

 

YİĞİT KIZILÖZ

50 Metre Kurbağa il 1.si

50 Metre Kelebek il 1.si

100 Metre Kurbağa il 1.si

50 Metre Serbest il 1.si

 

EMiN ELMACI

50 Metre Kurbağa il 1.si

100 Metre Sırt il 1.si

50 Metre Sırt il 3.sü

50 Metre Serbest il 2.si

 

BARIŞ ERSOY

50 Metre Kurbağa il 1.si

100 Metre Kurbağa il 1.si

200 Metre Kurbağa il 3.sü

 

ABDULLAH EFE KAHRAMAN

50 Metre Serbest il 1.si

50 Metre Sırt il 2.si

100 Metre Serbest il 2.si

 

GÜLŞEN BAŞ

50 Metre Kurbağa il 1.si

100 Metre Serbest il 3.sü

 

EMİR ALP KAMBER

50 Metre Sırt il 1.si

50 Metre Serbest il 2.si

 

BERRA ÇELTİK

50 Metre Kurbağa il 2.si

50 Metre Serbest il 3.sü

 

 

DOĞUKAN KARACAOĞLU

100 Metre Serbest il 2.si

50 Metre Kelebek il 2.

50 Metre Sırt il 3.sü

 

EYÜP KAĞAN SAYGIN

50 Metre Serbest il 4.sü

50 Metre Sırt il 4.sü

 

 

KÜÇÜK ERKEKLER FUTBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu Küçük Erkek Futbol takımı Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 2021-2022 okul sporları faaliyetleri programında yer alan küçük erkekler futbol il birinciliği müsabakalarında son iki haftada oynadığı maçlar sonuncunda il 3.lüğü kupasını kaldırdılar.

 

 

YILDIZ ERKEKLER VOLEYBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 2021-2022 okul sporları faaliyetleri programında yer alan yıldız erkekler voleybol turnuvalarında Altınyıldızlı Filenin efeleri il 2.si olmuştur.

 

YILDIZ KIZLAR FUTBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu Yıldız Kız Futbol takımı Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 2021-2022 okul sporları faaliyetleri programında yer alan yıldız kızlar futbol il birinciliği müsabakalarında Nevşehir Şampiyonu olmuştur.

YILDIZ KIZLAR VOLEYBOL TAKIMI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 Eğitim–Öğretim Yılı okul sporları Yıldız Kızlar Voleybol takımımızın geçtiğimiz hafta başlayan ve devam eden müsabakalarda rakiplerini yenerek Nevşehir Şampiyonu olmuştur.

KÜÇÜK KIZLAR VOLEYBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 Eğitim–Öğretim Yılı Kulüpler Küçük Kızlar Voleybol takımımız geçtiğimiz hafta başlayan müsabakalarda rakiplerini yenerek Nevşehir Şampiyonu olmuştur.

YILDIZ ERKEKLER BASKETBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu Yıldız Erkekler Basketbol takımı tüm maçlarını kazanarak Nevşehir 1.si oldu.

YILDIZ KIZLAR BASKETBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu Yıldız Kız Basketbol Takımımız ise Nevşehir 2.si olmuştur.

MİNİKLER KARATE

 

Ø Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün il geneli düzenlemiş olduğu okullar arası Karate Minikler B Kategorisinde Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden;

Mehmet Kağan ATA il 1.si,

Hamit Berke ÜN ise il 4.sü olmuştur.

 

KAYAK YARIŞMASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Zeynep ALAK, Ahmet Agah KARTAL, Zeynep Ada KAÇİN , Eda KARAŞAHİN , Kaan TEKİN , Hayat ER Ürgüp Kaymakamlığı desteğiyle Türkiye Kayak federasyonu tarafından düzenlenen Kayak il Birinciliği yarışmasında dereceleri topladı.

ZEYNEP ALAK U14- Kızlar kategorisinde il 3.si

AHMET AGAH KARTAL U12- Erkekler kategorisinde il 4.sü

ZEYNEP ADA KAÇİN U12- Kızlar kategorisinde il 2.si

EDA KARAŞAHİN U12- Kızlar kategorisinde il 3.sü

KAAN TEKİN U12- Erkekler kategorisinde il 2.sİ

HAYAT ER U10- Kızlar kategorisinde il 2.si olmuşlardır.

 

TEKVANDO

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu ve Gençlik Spor Bakanlığının düzenlediği Okullar Arası Taekwondo turnuvasında 1 Nevşehir ikinciliği ve 1 Nevşehir üçüncülüğü elde etti.

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri:

 

Namık IRMAK Yıldızlar 49 kiloda il 2.si

 

Habip Talha ÖZCAN Küçükler 33 kiloda il 3.sü olmuşlardır ve grup müsabakalarında okulumuzu, ilimizi temsil edeceklerdir.

 

 

KÜÇÜK KIZ BASKETBOL

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Küçük Kız Basketbol Takımı Niğde’de yapılan grup müsabakalarında bölge şampiyonu oldular.

 

 

VOLEYBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası Küçük Erkekler Voleybol Turnuvası’nda son maçlarını 2-0 net skorla kazanarak şampiyon oldu.

 

MASA TENİSİ TURNUVASI

 

Ø Yıldız Erkekler Masa Tenisi takımı ise tüm maçlarını kazanarak il şampiyonu oldu. 15 Mart 2022 tarihinde Aksaray ilinde düzenlenecek olan grup müsabakalarına katılmaya hak kazandılar. Okulumuzu ve ilimizi temsil edecek olan öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

 

 

 

 

VOLEYBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası Küçük Kızlar Voleybol Turnuvası’nda tüm maçlarını 2-0 net skorla kazanarak şampiyon olmuşlardır.

FUTSAL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası Yıldızlar Erkekler Futsal Turnuvası’nda tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldular.

ARTİSTİK CİMNASTİK

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası Minik Kızlar Artistik Cimnastik Turnuvası’nda Altınyıldız A Takımı ve Altınyıldız B Takımı şampiyon olmuşlardır.

Altınyıldız A Takımı

ZEYNEP BERİN DOĞAN

GÖKSU ZENGİN

İREM NAZ MALKOÇ

 

Altınyıldız B Takımı

ÖYKÜ ÖZLÜ

ZEYNEP NURLU

ELİFSU ÖNCÜL

 

Minik B Ferdi Başarılarda

EZGİ VAROL İL 2.Sİ

NEVA BAŞBUĞ İL 3.SÜ

 

Madalya almaya hak kazanan öğrencilerimiz

DENİZ ZENGİN

ECE DOĞAN

ZEYNEP NURLU

ERVANUR TURAN

HAYAT ER

PELİN TURGUT

YAĞMUR ADA AKİFOĞLU olmuştur.

 

BASKETBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası Küçükler Erkekler Basketbol Turnuvası’nda tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldular. Okullarına döndüklerinde büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılanan basketbolcular, kupalarını mutlulukla kaldırdılar.

 

BASKETBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası Küçükler Kızlar Basketbol Turnuvası’nda tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldular. Okullarına döndüklerinde büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılanan basketbolcular, kupalarını mutlulukla kaldırdılar.

 

 

VOLEYBOL KULÜPLER

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri hafta sonu düzenlenen voleybol turnuvalarında Kulüplü Midi Kızlar kategorisinde Midi A takımımız il 1.si olmuştur. Midi B takımımız ise il 3.sü olarak kupalarını sevinçle kaldırmışlardır.

MASA TENİSİ

Ø Türkiye Masa Tenisi Federasyonu kapsamında düzenlenen 6 Nisan Dünya Masa Tenisi Günü sebebiyle ilimizde düzenlenen masa tenisi turnuvalarında bireysel olarak yarışan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Nevşehir derecelerini kazandılar. Turnuva sonucunda

 

KÜÇÜK ERKEKLER KATEGORİSİNDE

BORA IŞIKTAŞ – İL 1.Sİ

 

TAHA BARTU ERAVCI – İL 2.Sİ

 

YILDIZ ERKEKLER KATEGORİSİNDE

UTKU DÜNDAR – İL 1.Sİ

 

AHMET ALPTUĞ ÖZGÜR – İL 2.Sİ

 

MUSTAFA GÖKBERK ÖZER – İL 3.SÜ

 

olmuşlardır.

 

MASA TENİSİ TURNUVASI 23 NİSAN

 

Ø Türkiye Masa Tenisi Federasyonu kapsamında düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle ilimizde düzenlenen masa tenisi turnuvalarında bireysel olarak yarışan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Nevşehir derecelerini kazandılar. Turnuva sonucunda

 

KÜÇÜK KIZLAR KATEGORİSİNDE

BEYZA ÇINAR – İL 3.SÜ

İPEK TÜRKER – İL 4.SÜ

 

KÜÇÜK ERKEKLER KATEGORİSİNDE

BORA IŞIKTAŞ – İL 1.Sİ

ÖMER UTKU GÜMÜŞAY – İL 2.Sİ

TAHA BARTU ERAVCI – İL 3.SÜ

KEREM DEMİRDEN – İL 4.SÜ

 

YILDIZ ERKEKLER KATEGORİSİNDE

ABDULLAH UTKU DÜNDAR – İL 1.Sİ

MUSTAFA GÖKBERK ÖZER – İL 2.Sİ

ARDA ERDOĞAN – İL 3.SÜ

OZAN BAKTI – İL 4.SÜ

 

olmuşlardır. Turnuvanın en değerli öğrencileri ise

 

SEVGİ TUANA EKİCİ

İNCİ YILMAZ

 

seçilmiştir.

 

 

 

KULÜPLÜ VOLEYBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Kulüplü Voleybolda il 1.si olarak Kırşehir ve Çorum maçlarını galibiyet ile tamamlayarak final maçı sonucunda grup 2.si oldular.

BASKETBOL TURNUVASI

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu Küçük Kız Basketbol Takımı Niğde’de yapılan grup müsabakalarında bölge şampiyonu oldular.

FUTBOL TURNUVASI 23 NİSAN

 

Ø Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri tüm maçlarını galibiyetle tamamlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Futbol Turnuvasında şampiyon oldular.

 

MASA TENİSİ

 

Ø Küçükler Masa Tenisi turnuvasında

 

Küçük Erkekler Takımı – İl 1.si

Mehmet Ömer Yıldırım

Ömer Utku Gümüşay

Kerem Demirden

Hüseyin Ata Çetinkaya

 

Küçük Kızlar Takımı – İl 3.sü

Beyza Çınar

İpek Türker

Sevgi Tuana Ekici

 

olmuşlardır.

 

YÜZME

Ø Türkiye Yüzme Federasyonu 11-12 yaş Ulusal Gelişim Program Ligi grup müsabakalarında Nevşehir Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri

BERRA ÇELTİK

YİĞİT KIZILÖZ 4 farklı stilde barajlarını geçerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmışlardır.

 

MİNİKLER BASKETBOL

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası Minikler Kızlar ve Minikler Erkekler Basketbol Turnuvası’nda tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldular. Okullarına büyük bir sevinçle dönen basketbolcular, kupalarını mutlulukla kaldırdılar.

 

FUTSAL KÜÇÜK KIZ

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Okul Sporları Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği okullar arası Küçük Kızlar Futsal Turnuvası’nda il 2.si oldular.

 

BASKETBOL TURNUVASI KULÜPLER U10 ERKEKLER – İL 1.Sİ

 

BASKETBOL TURNUVASI KULÜPLER U10 ERKEKLER B TAKIMI – İL 2.Sİ

 

BASKETBOL TURNUVASI KULÜPLER U10 KIZLAR – İL 1.Sİ

 

BASKETBOL TURNUVASI KULÜPLER U12 ERKEKLER İL 1.Sİ

 

BASKETBOL TURNUVASI KULÜPLER U12 ERKEKLER B TAKIMI İL 2.Sİ

 

BASKETBOL TURNUVASI KULÜPLER U12 KIZLAR İL 1.Sİ

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın