ALTINYILDIZ KOLEJİ YETİŞTİRDİ, TÜRKİYE KAZANDI

ALTINYILDIZ KOLEJİ YETİŞTİRDİ, TÜRKİYE KAZANDI   Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi bir yanda Üniversite sınavlarında Nevşehir 1.liklerini ve Türkiye derecelerini kazanırken, akademik başarılarının yanı sıra Türk Sporuna kazandırdığı Balkan, Avrupa, Olimpiyat, Dünya dereceleriyle yüz akımız ve gururumuz olmaya devam ediyor. Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesinde öğrenim gören çok sayıda milli sporcuya eğitim imkânı […]

 ALTINYILDIZ KOLEJİ YETİŞTİRDİ, TÜRKİYE KAZANDI

19.08.2021 - 11:57

Güncelleme : 19.08.2021 - 11:57

ALTINYILDIZ KOLEJİ YETİŞTİRDİ, TÜRKİYE KAZANDI

 

Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi bir yanda Üniversite sınavlarında Nevşehir 1.liklerini ve Türkiye derecelerini kazanırken, akademik başarılarının yanı sıra Türk Sporuna kazandırdığı Balkan, Avrupa, Olimpiyat, Dünya dereceleriyle yüz akımız ve gururumuz olmaya devam ediyor.

Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesinde öğrenim gören çok sayıda milli sporcuya eğitim imkânı veren okul olmaya devam ediyor.

Son on yılda 19 milli sporcunun eğitim gördüğü Olimpiyat ve Dünya müsabakalarında üst düzey yarışmalarda ilimizi ve ülkemizi temsil ederek okulumuzun gururları olmuşlardır.

Dünya Liseler arası Atletizm şampiyonasında Türkiye’yi Fransa’da temsil eden atletlerimiz ferdi ve takım halinde Dünya 3.sü olmuşlardır.

Çok sayıda Avrupa ve Balkan şampiyonasında yarışan Teakwondocularımız İpek Çiğdem Avrupa 1.si, Anıl Erkin Zeray Dünya 3.sü olmuştur.

Okulumuz öğrencisi iken Dünya Gençler Boks Şampiyonasında Dünya 2.si olan Esra Yıldız, 2021 yılında Tokyo Olimpiyatlarında yarışarak okulumuzun, ilimizin adını duyurmuştur.

İŞTE TÜRK SPORUNA KAZANDIRDIĞIMIZ ŞAMPİYON ALTINYILDIZLILAR

Esra Yıldız (Boks)

Cansu Çakır (Boks)

Elif Yavuz (Boks)

Melike Güneş (Boks)

Yağmur Baba (Boks)

Anıl Erkin Zeray (Teakwondo)

İpek Çiğdem (Teakwondo)

Alper Yasin Ateş (Teakwondo)

Murat Yalçınkaya (Atletizm)

Erdem Öz (Atletizm)

Ömer Şen (Atletizm)

Anıl Kalaycı (Atletizm)

Ayetullah Aslanhan (Atletizm)

Burhan Görüroğlu (Atletizm)

Duran Sütveren (Atletizm)

İbrahim Gökgöz (Atletizm)

Aleyna Sürücü (Atletizm)

Batuhan Ergöz (Atletizm)

Berkan Aslan (Futbol-Kayserispor)

Öğrencilerimizi, velilerimizi, öğretmenlerimizi ve yetişmelerinde emeği geçen antrenörlerimizi kutlarız.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın