ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDA HAZIRBULUNUŞLULUK SINAVLARI YAPILDI

ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDA HAZIRBULUNUŞLULUK SINAVLARI YAPILDI   Altınyıldız İlköğretim Kurumunda 2023-2024 öğretim yılı için hazırbulunuşluluk sınavları yapıldı. 5, 6 ve 7. Sınıf öğrencilerimiz hazırbulunuşluk, 8. Sınıf öğrencilerimiz ise deneme sınavı olmuştur.   Kurum Müdürü Ahmet ÜNAL yaptığı açıklamada: “Öğretim yılı başında yapılan bu sınavlar öğrencilerimizin akademik gelişimleri için öğretmelerimize rehber olacaktır. Altınyıldız İlköğretim Kurumu 21 […]

 ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDA HAZIRBULUNUŞLULUK SINAVLARI YAPILDI

15.09.2023 - 15:38

Güncelleme : 15.09.2023 - 15:38

ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDA HAZIRBULUNUŞLULUK SINAVLARI YAPILDI

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda 2023-2024 öğretim yılı için hazırbulunuşluluk sınavları yapıldı. 5, 6 ve 7. Sınıf öğrencilerimiz hazırbulunuşluk, 8. Sınıf öğrencilerimiz ise deneme sınavı olmuştur.

 

Kurum Müdürü Ahmet ÜNAL yaptığı açıklamada: “Öğretim yılı başında yapılan bu sınavlar öğrencilerimizin akademik gelişimleri için öğretmelerimize rehber olacaktır. Altınyıldız İlköğretim Kurumu 21 Ağustos 2023 ‘de 8.sınıflar için LGS kurslarını başlatmış, 11 Eylül 2023 Pazartesi ise tüm öğrenciler ders başı yapmıştı. Öğrenciler keyifle geçirdikleri ilk haftanın sonunda hazırbulunuşluluk sınavlarına da girdiler.”

 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 63 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor.

Mezun ettiği 1185 Öğrencisini Fen Lisesine, 690 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2023 LGS yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın