ALTINYILDIZ FEN VE ANADOLU LİSELERİ TÜRKİYE İÇİN DÜNYA İLE YARIŞIYOR!

ALTINYILDIZ FEN VE ANADOLU LİSELERİ TÜRKİYE İÇİN DÜNYA İLE YARIŞIYOR!   Altınyıldız Fen ve Anadolu Liseleri çeşitli alanlarda yıllardır Nevşehir’i ve Türkiye’yi temsil etme başarısı göstererek bireysel ve okul takımlarında Dünya, Avrupa ve Türkiye derecelerini kazanma başarısı göstermiştir. Akademik anlamda Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer alan Altınyıldız, binlerce öğrencisini en iyi üniversitelere gönderirken bilim, […]

 ALTINYILDIZ FEN VE ANADOLU LİSELERİ TÜRKİYE İÇİN DÜNYA İLE YARIŞIYOR!

14.07.2021 - 6:53

Güncelleme : 14.07.2021 - 6:53

ALTINYILDIZ FEN VE ANADOLU LİSELERİ TÜRKİYE İÇİN DÜNYA İLE YARIŞIYOR!

 

Altınyıldız Fen ve Anadolu Liseleri çeşitli alanlarda yıllardır Nevşehir’i ve Türkiye’yi temsil etme başarısı göstererek bireysel ve okul takımlarında Dünya, Avrupa ve Türkiye derecelerini kazanma başarısı göstermiştir.

Akademik anlamda Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer alan Altınyıldız, binlerce öğrencisini en iyi üniversitelere gönderirken bilim, sanat, spor ve kültür alanlarında bugüne kadar eşsiz başarılar kazanmıştır.

 

İşte bu başarılardan bazıları;

 

· ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATLARI DÜNYA 1.liği, 2.liği, 3.lüğü,

· TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Türkiye 1.liği, Türkiye 3.lüğü,

· ULUSAL TALES MATEMATİK YARIŞMASI Türkiye dereceleri

· TÜRK BEYİN TAKIMI Türkiye dereceleri

· ULUSLARARASI KANGURU MATEMATİK OLİMPİYATLARI Türkiye dereceleri

· ULUSAL FİZİK OLİMPİYATLARINDA Türkiye dereceleri

· ATLETİZM Liseler arası Takım DÜNYA 3.lüğü, bireysel Dünya 3.sü,

· BOKS DÜNYA 2.liği, Avrupa 1.liği,

· TEAKWANDO DÜNYA 3.lüğü, AVRUPA 1.liği,

derecelerini elde etmek başarısını göstermiştir.

KIZ-ERKEK LİSE TAKIMLARIMIZ; ATLETİZM, FUTBOL, FUTSAL, VOLEYBOL, BASKETBOL, SATRANÇ, BOKS, GÜREŞ, HENTBOL, TEAKWANDO NEVŞEHİR BİRİNCİLİKLERİ VE BÖLGE DERECELERİ KAZANMIŞTIR. Altınyıldızlılar dört duvar arasındaki eğitimi dünya ile yarışan bir vizyon ile evrensel hale getirerek, her yıl düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmalarda yeni başarılar hedeflemektedir.

Çalışmalarını akla, bilime, teknolojiye ve deneye dayandıran çağdaş bir eğitimi öğrencilerine sunan Altınyıldız Fen ve Anadolu Liseleri eğitimde ekol bir kurum olmuştur.

Araştırmacı, sorgulayıcı, yenilikçi ve Türkiye’nin gelişimini hedef edinen bir anlayışla yetişen öğrencilerimizin bilimsel çalışmaları, birçok alanda eğitimde öncü olmaya devam etmektedir.

Bütün öğrencilerimize Türkiye için Dünya ile yarışlarında başarılar dileriz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın