ACEP kurulumu tamamlandı

ACEP kurulumu tamamlandı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir E Tipi  Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu Projesi (ACEP) kapsamında teknik altyapı kurulumu tamamlandı. Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmeliğin 74. Maddesinin 2. Fıkrasının (g) bendi gereğince görüntülü ve sesli telefon görüşmeleri bu sistem aracılığıyla yapılacak. ACEP e-Görüş Esasları Hükümlü/Tutuklunun […]

 ACEP kurulumu tamamlandı

13.09.2023 - 10:17

Güncelleme : 13.09.2023 - 10:17

ACEP kurulumu tamamlandı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir E Tipi  Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu Projesi (ACEP) kapsamında teknik altyapı kurulumu tamamlandı.

Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmeliğin 74. Maddesinin 2. Fıkrasının (g) bendi gereğince görüntülü ve sesli telefon görüşmeleri bu sistem aracılığıyla yapılacak.

ACEP e-Görüş Esasları

Hükümlü/Tutuklunun her bir yakını için birden fazla sabit numarası sisteme eklenebilecek, ancak her bir yakınının sadece bir adet cep telefonu numarası sisteme eklenebilecek.

Hükümlü/Tutuklunun ACEP kapsamında sesli veya görüntülü görüşme yapabilmesi için numarasını bildirdiği yakınlarının Telefon Görüşme Şartları sayfasında yar alan belgeleri kuruma göndermesi gerekmekte. Gönderilecek belgelerde kurumumuzdaki yakınıyla akrabalık bağının tespit edilebilmesi gerekmekte. Akrabalık bağının tespit edilememesi halinde belgeler işleme alınmayacak.

Hükümlü/Tutuklunun ACEP kapsamında görüntülü görüşme yapabilmesi için yakınının cep telefonunun uygulama mağazasından Türk Telekom A.Ş. tarafından geliştirilen e-Görüş uygulamasını indirmesi ve uygulamayı açarak aktivasyon yapması gerekmekte.

e-Görüş Mobil Uygulaması Hakkında Dikkat Edilecek Hususlar

Aynı numara üzerinden en fazla üç kez otomatik aktivasyon yapılmakta. Bu sebeple uygulamanın hata vermesi halinde e-Görüş mobil uygulaması cep telefonundan kaldırılmamalı. Uygulamanın kaldırması ve yeniden yüklemesi halinde bir aktivasyon hakkı düşecek. Uygulamadaki hatanın Türk Telekom A.Ş. tarafından düzeltilmesi beklenmeli.

Mobil uygulamanın en son sürümünün yüklü olduğu (bekleyen güncelleme olmadığı) cep telefonu uygulama mağazasından kontrol edilmeli.

Görüntülü görüşme, e-Görüş mobil uygulamasıyla internet üzerinden yapıldığı için hükümlü/tutuklu yakınının stabil bir internet bağlantısına sahip olması gerekmekte. Hükümlü/tutuklu yakınının görüntülü görüşme sırasında düzgün bir internet bağlantısına sahip olmaması halinde sağlıklı bir görüşme yapılamayabilir.

Yeni cep telefonu satın alınmasından kaynaklı aktivasyon hakkı tükenen hükümlü/tutuklu yakını, yeni aktivasyon izni tanımlanması talebini içeren Form-1 doldurarak çıktı alması ve kimlik fotokopisi ile cep telefonu satın aldığını gösterir belgenin fotokopisini ekleyerek kurumumuza fiziki olarak göndermesi gerekmekte.

Cep telefonunun yetkili serviste onarım görmesinden kaynaklı aktivasyon hakkı tükenen hükümlü/tutuklu yakını, yeni aktivasyon izni tanımlanması talebini içeren Form-2 doldurarak çıktı alması ve kimlik fotokopisi ile yetkili servis cep telefonu onarım belgesinin fotokopisini ekleyerek kurumumuza fiziki olarak göndermesi gerekmekte.

Yukarıda sayılan iki mazeret dışında aktivasyon hakkı tükenen hükümlü/tutuklu yakını, yeni aktivasyon izni tanımlanması talebini içeren Form-3 doldurarak çıktı alması ve kimlik fotokopisi ile mazeretini kanıtlayan ilgili belgelerin fotokopisini ekleyerek kurumumuza fiziki olarak göndermesi gerekmektedir.

Aktivasyon hakkı tanımlanması talepleri, hükümlü/tutuklu yakınlarının gönderdiği belgeler dikkate alınarak kurum idaresince değerlendirilecek. Mazeretin yeterli görülmemesi halinde talepler kabul edilmeyecektir. Bu durumda hükümlü/tutuklu ile yakınları görüntülü görüşme yapamayacaklar.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın