7 ortaklı projede Nevşehir Anadolu Lisesi de var

7 ortaklı projede Nevşehir Anadolu Lisesi de var NEVŞEHİR(MHA) İtalya, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’den 7 ortak öğretmen ve öğrencileriyle yürütülen ”English Skills for Life” e Twinning projesine Nevşehir Anadolu Lisesi dahil oldu. Proje süresince İngilizce aktiviteler ve CLIL konuları ele alınacak. Konular arasında Tarih, Coğrafya, Bilim ve Teknoloji, Edebiyat ve Kültür bulunmakta. Projenin öncelikli amaçları […]

 7 ortaklı projede Nevşehir Anadolu Lisesi de var

21.01.2023 - 12:39

Güncelleme : 21.01.2023 - 12:39

7 ortaklı projede Nevşehir Anadolu Lisesi de var

NEVŞEHİR(MHA) İtalya, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’den 7 ortak öğretmen ve öğrencileriyle yürütülen ”English Skills for Life” e Twinning projesine Nevşehir Anadolu Lisesi dahil oldu.

Proje süresince İngilizce aktiviteler ve CLIL konuları ele alınacak. Konular arasında Tarih, Coğrafya, Bilim ve Teknoloji, Edebiyat ve Kültür bulunmakta. Projenin öncelikli amaçları arasında öğrencileri yabancı dil kullanmaya teşvik etmek, Web2.0 araçlarıyla etkinlik yaparak öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek, öğrencilerin yabancı dilde konuşma becerilerini müfredat konuları ile desteklemek, kendi potansiyellerinin farkına varmalarını, farklı kültürler tanıma fırsatı bulmalarını, okulda öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta kullanmalarını sağlamak ve öğrencilerin proje ortakları ile iş birliği becerilerini artırmak var.

5 ay sürecek olan projede her yıl olduğu gibi öğrencilerin; 21Yüzyıl becerileri ile kendine güvenen, toplum önünde kendini ifade eden, eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayan bireyler olmaları amaçlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın