53 Umreci için uğurlama töreni düzenlendi

53 Umreci için uğurlama töreni düzenlendi NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’den umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlarımız, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama töreninin ardından yola çıktı. Nevşehir il merkezinden ve Ürgüp ilçesinden kayıt yaptıran toplam 53 umre yolcusu için Kurşunlu Camii’nde uğurlama töreni yapıldı. Müftülük personeli, umreciler ile yakınlarının katıldığı programda konuşan İl Müftü […]

 53 Umreci için uğurlama töreni düzenlendi

24.01.2023 - 12:51

Güncelleme : 24.01.2023 - 12:51

53 Umreci için uğurlama töreni düzenlendi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’den umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlarımız, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama töreninin ardından yola çıktı.

Nevşehir il merkezinden ve Ürgüp ilçesinden kayıt yaptıran toplam 53 umre yolcusu için Kurşunlu Camii’nde uğurlama töreni yapıldı.

Müftülük personeli, umreciler ile yakınlarının katıldığı programda konuşan İl Müftü Yardımcısı Selami Kurt, umrecilere kutsal topraklardaki ibadetleri konusunda önemli hatırlatma ve tavsiyelerde bulundu. Umre yolcuları ise Cenab-ı Allah’ın herkese nasip etmesini temenni ederek yaşadıkları mutluluk ve heyecanını dile getirdiler.

İl Müftü Yardımcısı Kurt’un yapmış olduğu dua sonrası umre yolcularının yakınlarıyla vedalaşmasının ardından uğurlama merasimi tamamlandı ve yolcular görevlilerimiz eşliğinde Kapadokya Havalimanı’na uğurlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın