29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına bugün Nevşehir Valiliğinde devam edildi. Vali İnci Sezer Becel makamında Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ile birlikte; protokol üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcilerinin tebriklerini kabul […]

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29.10.2020 - 12:55

Güncelleme : 29.10.2020 - 12:55

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına bugün Nevşehir Valiliğinde devam edildi.

Vali İnci Sezer Becel makamında Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ile birlikte; protokol üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

Valilik konferans salonunda devam eden Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerine ilk olarak saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajının okunmasının ardından Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel bir konuşma yaptı.

Vali Becel konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Cumhuriyetimizin 97. yılını milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük bir medeniyetin mirasçısı olan devletimiz, kurulduğu günden bu yana hızla büyümüş özellikle son yıllarda kimsenin hayal dahi edemeyeceği dev projeleri hayata geçirmiş dünyanın en güçlü ekonomisine ve ordusuna sahip ülkeler arasına girmeyi başarmıştır.

Yaşadığımız bu kritik coğrafyada ki mevcut tüm olumsuzluklara rağmen; ortak tarih, kader ve amaç birliği ile vatandaşlık bağı ilkelerine dayanan temeller üzerinden yükselen Cumhuriyetimiz sayesinde tüm vatandaşlarımız, tasada ve kıvançta bir ve bütün olma, ocağını ve aşını paylaşmada her zaman örnek olmuştur.

Dahası büyük bir millet ve devlet olmanın gereği olarak ecdadı gibi milyonca insana kucağını aşmış, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara sahip çıkmış, zalimin karşısında olmuş, yakın bölgesine ve ötesine barış, adalet ve refahı yaymaya çalışmıştır. Devletimiz barış ve huzur ortamının pekişmesi için iyi niyetle ve sabırla gayret gösterirken, aynı zamanda yurtiçinde ve yurt dışında terör örgütleriyle mücadelesine de güçlü ve kararlı bir şekilde devam etmektedir.

15 Temmuz 2016’da ülkeyi bölerek karanlığa götürmek isteyen hain darbecilere karşı da tıpkı tarihteki örneklerinde olduğu gibi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde millet ve devletimiz yan yana mücadele etmiş ve vatanımızı hainlere çiğnetmemiştir. Vatanımızın her köşesinde, her ferdimizle devletimizin bekası, milletimizin refahı için çalışmaya, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışmaya ve evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncülük etmeye, mazlumların yanında zalimlerin ve vatan hainlerinin karşısında olamaya her zamankinden daha azimli ve kararlıyız.

Şanlı tarihimiz birlik ve beraberlik içerisinde hakaret edip, ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmeyi başardığı sürece, milletimizin ulaşamayacağı hiçbir hedefin bulunmadığının en somut göstergesidir. Milli benliğimize sahip çıkarak çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir biçimde yürümeye devam edeceğiz.

Milli hedeflerimize ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz gücün İstiklal Mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunda gizli olduğu asla unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere şanlı ecdadımızı, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyor; sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Vali Becel’in konuşmasının ardından törende öğrenciler şiir okurken, kutlama etkinlikleri kapsamında atletizm ve yüzme branşlarında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere madalyaları Vali Becel ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Nevşehir Valiliği sosyal medya hesaplarında canlı yayın olarak da yayınlanan program, Valilik fuaye salonunda açılan ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ konulu fotoğraf ve resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın