25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinlikleri

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinlikleri Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında planlanan etkinliklere katıldı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen izleme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. Nevşehir Valiliği konferans […]

 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinlikleri

26.11.2020 - 5:50

Güncelleme : 26.11.2020 - 5:50

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinlikleri

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında planlanan etkinliklere katıldı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen izleme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Nevşehir Valiliği konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan Vali Becel, toplantı sonrası Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğini ziyaret etti. Yürütülen eğitim ve farkındalık çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Becel daha sonra Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğini ziyaret ederek bilgi aldı.

Ziyaret sonrası beraberindeki heyetle birlikte Nissara Alışveriş Merkezinde Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği tarafından kurulan standı ziyaret eden Vali Becel, burada Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında vatandaşlara bilgilendirme yapan görevlilerden bilgi aldı.

Vali Becel ziyaretler sonrasında Nevşehir Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’nde hizmete sokulan ‘Aile Danışma Merkezi’nin açılışına katıldı.

Kadına yönelik şiddete karşı birçok çalışma yaptıklarını belirten Vali Becel, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yürütülen çalışmaların titizlikle sürdüğünü ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın