200 kadına KADES bilgilendirmesinde bulunuldu

200 kadına KADES bilgilendirmesinde bulunuldu NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Kadın Dayanışma Derneğinin de girişimleriyle Nevşehir’de 200 kadına KADES bilgilendirilmesinde bulunuldu. Kadına şiddet olaylarının pandemi sürecinde arttığını dile getiren Dernek Başkanı Hayriye Demirbilek, şiddet mağduru ya da şiddet görme olasılığı bulunan kadınlara KADES bilgilendirmelerinin sürdüğünü, bir kadının yapılan bu eğitimin ardından telefonuna indirilen uygulama sayesinde şiddet görmekten kurtulduğunu […]

 200 kadına KADES bilgilendirmesinde bulunuldu

08.02.2021 - 8:52

Güncelleme : 08.02.2021 - 8:53

200 kadına KADES bilgilendirmesinde bulunuldu

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Kadın Dayanışma Derneğinin de girişimleriyle Nevşehir’de 200 kadına KADES bilgilendirilmesinde bulunuldu.

Kadına şiddet olaylarının pandemi sürecinde arttığını dile getiren Dernek Başkanı Hayriye Demirbilek, şiddet mağduru ya da şiddet görme olasılığı bulunan kadınlara KADES bilgilendirmelerinin sürdüğünü, bir kadının yapılan bu eğitimin ardından telefonuna indirilen uygulama sayesinde şiddet görmekten kurtulduğunu söyledi.

Kadına şiddet olaylarının temelinde erkeğin genelde kadına malım gözüyle bakmasının yattığını da dile getiren Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Hayriye Demirbilek, “Derneğimizin girişimleriyle açılan danışma merkezimize şiddet gören ya da şiddet görme olasılığı bulunan tüm kadınlarımızı bekliyoruz. Onları öncelikle il emniyet müdürlüğümüze yönlendiriyoruz. Ardından isterse sığınma evine yerleştiriyoruz. Bu arada erkeğe uzaklaştırma kararı veriliyor. Şiddetin en temel unsurlarından biri erkeğin kadına mal’ım gözüyle bakması. Bu anlayışı kırmalıyız” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın