Özdemir’den engelliler günü mesajı

Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir. Ülkemizde engelli bireylerin yasal haklarının ve yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, son yıllarda artmaktadır. Engelli bireylere yönelik yapılan bu çalışmalar, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun her kesiminden bireyleri yakından […]

 Özdemir’den engelliler günü mesajı

04.12.2020 - 0:43

Güncelleme : 04.12.2020 - 0:43

Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir. Ülkemizde engelli bireylerin yasal haklarının ve yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, son yıllarda artmaktadır. Engelli bireylere yönelik yapılan bu çalışmalar, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun her kesiminden bireyleri yakından ilgilendirmektedir. Dolayısıyla toplumdaki her bireyin engellilere yönelik farkındalığını arttırmak büyük önem arz etmektedir.

İl Müdürümüz Muhsin Özdemir, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ilimizde ki engelli kardeşlerimizi spora kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Engelli kardeşlerimiz ile birlikte spor yaparak onları sosyal ve kültürel faaliyetlerimizde yer almalarını sağlıyoruz. İlimizde bulunan rehabilitasyon merkezlerinde ki engellilerimize yönelik çok sayıda faaliyetler yaptık. Bu faaliyetlerimize pandemi kurallarına uyarak devam ediyoruz. Bünyemizde ki tüm tesislerde engellilerimize yer açtık. Engelli kardeşlerimize, kurum olarak gereken her türlü desteği veriyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın