Genel Sekreter Duru’dan kutlama mesajı

Genel Sekreter Duru’dan kutlama mesajı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özeml İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Duru, “Asırlar boyu mücadele sonucu nihayet 1948 yılında elde edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca kabulünün bugün 72. yıldönümüdür. Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutladığımız bu özel günde […]

 Genel Sekreter Duru’dan kutlama mesajı

10.12.2020 - 11:38

Güncelleme : 10.12.2020 - 11:38

Genel Sekreter Duru’dan kutlama mesajı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özeml İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Duru, “Asırlar boyu mücadele sonucu nihayet 1948 yılında elde edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca kabulünün bugün 72. yıldönümüdür. Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutladığımız bu özel günde söz konusu beyannameyi ilk imzalayan ülkelerden biri olmamız dolayısıyla milletimizin insan haklarına verdiği değeri bir kez daha görmekteyiz. Bu yıl Dünya İnsan Hakları Günü’nün, hoşgörünün belki de en önemli temsilcilerinden biri olan Hz. Mevlana’nın vuslatının 747. Yıldönümüne denk gelmesine de dikkat çeker, milletimizin Dünya İnsan Hakları Günü’nü içtenlikle kutlarım” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın