Başkan Gülmez Özel idareye dokundurmaya devam ediyor

Başkan Gülmez Özel idareye dokundurmaya devam ediyor NEVŞEHİR(MHA) CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, halen bir yanıt alamadığı soruları nedeniyle sıkça eleştirdiği il özel idaresine yeni eleştirilerle yüklenmeye devam ediyor. İl özel idaresine alınan 126 kişinin hangi kritere göre alındığına ve belediyelere yapılan hizmetlerin kanunen alınması gereken katkı payının alınmadığı eleştirilerini sürdüren Başkan Gülmez bu kez […]

 Başkan Gülmez Özel idareye dokundurmaya devam ediyor

24.10.2020 - 9:20

Güncelleme : 24.10.2020 - 9:20

Başkan Gülmez Özel idareye dokundurmaya devam ediyor

NEVŞEHİR(MHA) CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, halen bir yanıt alamadığı soruları nedeniyle sıkça eleştirdiği il özel idaresine yeni eleştirilerle yüklenmeye devam ediyor.

İl özel idaresine alınan 126 kişinin hangi kritere göre alındığına ve belediyelere yapılan hizmetlerin kanunen alınması gereken katkı payının alınmadığı eleştirilerini sürdüren Başkan Gülmez bu kez Avanos ilçesine bağlı Çavuşin Köyündeki olumsuzluğu gündeme taşıdı. Gülmez, “UNESCO Dünya mirası ve yeraltı kilisesi Peribacaları ile ünlü Kapadokya’da Çavuşin köyünde yapılacak su deposu İçin yol açılmış. Yerinde yaptığımız incelemede Kapadokya alan kurulu vermiş olduğu olurda; mevcut yolun düzeltilmesini ve yol genişliğinin dört metreyi geçmemesi gerektiğini vurgulamış. Ancak yol bazı yerlerde on metre, yoldan çıkan tonlarca kaya ve toprak kar yağmur suları ile hemen aşağıda bulunan vadinin içinde bulunan peribacalarının üzerine akacaktır. Ayrıca su deposunun yapımında kullanılacak malzemeler 30,40 tonluk kamyonlarla taşınacak bu kamyonlar bu peribacalarının yanından geçecektir. Bu işi yapan kurum İl Özel idaresi!” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın