Ziyaret dağındaki doğa katliamına dur denmeli

Ziyaret dağındaki doğa katliamına dur denmeli NEVŞEHİR(MHA) CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Avanos ilçesine bağlı Özkonak beldesi sınırları içerisinde bulunan Ziyaret Dağında Kanadalı bir firmanın altın aramak amacıyla yaptığı doğa katliamına dikkat çekti. Gülmez, “Avanos ilçemizin Özkonak Kasabasındaki Ziyaret dağına, Avanos CHP İlçe Başkanımız Gülay Demirtaş, Özkonak belde Başkanımız Yusuf Taş, İl Sekreterimiz Tayfun Ceyhan, […]

 Ziyaret dağındaki doğa katliamına dur denmeli

27.11.2020 - 10:58

Güncelleme : 27.11.2020 - 10:58

Ziyaret dağındaki doğa katliamına dur denmeli

NEVŞEHİR(MHA) CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Avanos ilçesine bağlı Özkonak beldesi sınırları içerisinde bulunan Ziyaret Dağında Kanadalı bir firmanın altın aramak amacıyla yaptığı doğa katliamına dikkat çekti.

Gülmez, “Avanos ilçemizin Özkonak Kasabasındaki Ziyaret dağına, Avanos CHP İlçe Başkanımız Gülay Demirtaş, Özkonak belde Başkanımız Yusuf Taş, İl Sekreterimiz Tayfun Ceyhan, Avanos Belediye Meclis üyemiz Hasan Kösen, Özkonak Belediye Meclis üyemiz Azmi Kılıç, Merkez İlçe sekreterimiz Necdet Aşıcı ile birlikte çıktık. Burası aslında etrafı tel örgülerle çevrili yarısı ağaçlandırılmış yarısı da teraslanarak ağaç dikimine hazır hale getirilmiş. Ancak Kanadalı bir firma tarafından altın aramak için ruhsat alınmış. Bu firma tarafından bu alanda yollar açılmış, ağaçlar sökülerek geniş çukurlar açılarak toprak örnekleri alınmakta. Bu dağın hemen alt tarafı tarım arazileri Bu doğa katliamına dur demeliyiz. Gelecekte Özkonak Kasabamızı nasıl bir felaketin beklediğini hepimiz öngörüyoruz. Bu nedenle verilecek her türlü mücadeleye destek vereceğiz” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın