ALTINYILDIZ KREŞ VE ANAOKULUNDA FUTBOL TURNUVALARI BAŞLADI

ALTINYILDIZ KREŞ VE ANAOKULUNDA FUTBOL TURNUVALARI BAŞLADI Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda futbol turnuvaları devam ediyor. Bir takım oyunu olan futbolda, bireysel sporların aksine, oyuncularda yardımlaşma önemlidir. Hedefe birlikte koşmak becerilerini geliştirir ve oyuncuların gol ve galibiyet sevinci birlikte yaşamaları değerlidir. Gerektiğinde kaybetmeyi beraber paylaşmaları ise futbol ve çocuk açısından sosyalleşmelerini sağlar. Ayrıca her spor dalında […]

 ALTINYILDIZ KREŞ VE ANAOKULUNDA FUTBOL TURNUVALARI BAŞLADI

03.11.2020 - 10:10

Güncelleme : 03.11.2020 - 10:10

ALTINYILDIZ KREŞ VE ANAOKULUNDA FUTBOL TURNUVALARI BAŞLADI

Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda futbol turnuvaları devam ediyor.

Bir takım oyunu olan futbolda, bireysel sporların aksine, oyuncularda yardımlaşma önemlidir. Hedefe birlikte koşmak becerilerini geliştirir ve oyuncuların gol ve galibiyet sevinci birlikte yaşamaları değerlidir. Gerektiğinde kaybetmeyi beraber paylaşmaları ise futbol ve çocuk açısından sosyalleşmelerini sağlar. Ayrıca her spor dalında olduğu gibi belli kuralları ve sınırlamaları olması nedeniyle çok önemlidir. Çocuğun davranış ve hareketlerinde daha kontrollü olması yönünde de eğiticidir.

Çok heyecanlanan minikler müsabaka sonunda birbirlerini tebrik etmeyi öğrenip kazanan dostluk olduğunu bilincine eriştiler.

Bugün Dünyada top ile oynanan 20’ye yakın spor dalı olmasına rağmen Futbol dünyanın en popüler sporudur.

Çocukların gelişiminde fiziksel beceriler, psiko motor beceriler, hızlı karar verebilme, sorumluluk alabilme, beceri geliştirme ve öz güven duygusu kazandırır.

İçerisinde rekabet olmasına karşın fair play ruhu ile oynanadığı için sevgi, saygı, kardeşlik içerir.

Büyük heyecanla hazırlanan turnuvada Altınyıldızlılarımızı tebrik eder, gösterdikleri centilmenlikten dolayı kutlarız.

Biz yine birlikte eğlenip, birlikte öğreniyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın