Nazar ağaçlı çanaklar ilgi görüyor

Nazar ağaçlı çanaklar ilgi görüyor   NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli el sanatları merkezlerinden biri Avanos ilçesindeki tezgahlarda son dönemlerde ilgi gören ürünlerden biri de nazar ağaçlı işte bu çanaklar.   Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de bazı turistik alanlarda görülen ve bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin bir nazar boncuğu takarak nazardan korunacaklarını düşündükleri nazar ağaçlarını çanağa […]

 Nazar ağaçlı çanaklar ilgi görüyor

08.01.2021 - 11:48

Güncelleme : 08.01.2021 - 11:48

Nazar ağaçlı çanaklar ilgi görüyor  

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli el sanatları merkezlerinden biri Avanos ilçesindeki tezgahlarda son dönemlerde ilgi gören ürünlerden biri de nazar ağaçlı işte bu çanaklar.  

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de bazı turistik alanlarda görülen ve bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin bir nazar boncuğu takarak nazardan korunacaklarını düşündükleri nazar ağaçlarını çanağa taşıyan çanak çömlek ustalarının bu eseri özellikle bu konuda büyük bir hassasiyet gösteren kadınlara hitap ediyor.  

Ev dekorasyonlarının vazgeçilmezleri arasına giren çanaklardaki yöreselliği de sergileyen nazar ağaçlı çanaklar uygun fiyatlara hemen hemen bütün çanak çömlek atölyelerinde satışa sunuluyor. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın