MAHALLELERİN ALTYAPI SORUNLARINA KÖKLÜ ÇÖZÜMLER GETİRİYORUZ

MAHALLELERİN ALTYAPI SORUNLARINA KÖKLÜ ÇÖZÜMLER GETİRİYORUZ Nevşehir Belediyesi tarafından Güzelyurt Mahallesi 221. Sokak’ta altyapı yenileme çalışmaları başlatıldı. Nevşehir’in altyapı ağını güçlendirmek için geçtiğimiz günlerde 3. Büyük altyapı hamlesini başlatan Nevşehir Belediyesi, eski asbestli borular nedeniyle sık sık arızaların yaşandığı bölgelerde altyapı yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) ekipleri, […]

 MAHALLELERİN ALTYAPI SORUNLARINA KÖKLÜ ÇÖZÜMLER GETİRİYORUZ

22.12.2020 - 11:12

Güncelleme : 22.12.2020 - 11:12

MAHALLELERİN ALTYAPI SORUNLARINA KÖKLÜ ÇÖZÜMLER GETİRİYORUZ

Nevşehir Belediyesi tarafından Güzelyurt Mahallesi 221. Sokak’ta altyapı yenileme çalışmaları başlatıldı.

Nevşehir’in altyapı ağını güçlendirmek için geçtiğimiz günlerde 3. Büyük altyapı hamlesini başlatan Nevşehir Belediyesi, eski asbestli borular nedeniyle sık sık arızaların yaşandığı bölgelerde altyapı yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) ekipleri, Güzelyurt Mahallesi’ndeki 221. Sokak’ta çalışmalarına başladı.

Belediye ekipleri burada uzun yıllardır kullanılan ve sık sık arızalardan dolayı su kesintilerine neden olan eski asbestli içme suyu borularını daha sağlıklı ve uzun ömürlü yeni nesil polietilen borular ile değiştirecek.

Yaklaşık 230 metre uzunluğunda içme suyu hattı oluşturacak olan ekipler ayrıca abone bağlantılarını da yenileyecek.

Belediye Başkanı Rasim Arı’nın göreve gelmesinin ardından şehirde yağmur suyu hatlarına büyük önem veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri burada da yağmur suyu hattı oluşturacak.

Gerçekleştirilecek olan çalışmalarla 221.bu bölgeyi modern bir altyapıya kavuşturacak olan Nevşehir Belediyesi, bu sayede altyapıdan kaynaklı su kesintilerini de önlemiş olacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın