Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün

Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün NEVŞEHİR(MHA) CHP Kadın Kolları Başkanı Yeliz Topraktepe kadına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümünü kutladı. Topraktepe, “Bugün Kadın Hakları Günü. Türkiye’de 5 Aralık 1934’te kadınlara tanınan “Seçme ve Seçilme Hakkının tanındığı gün. Modern Cumhuriyet yönetiminin Türk kadınına tanıdığı en önemli haklardan biri. Kadınlarımız kazandıkları bu hakla seçim dönemlerinde özgürce sandığa giderek […]

 Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün

05.12.2020 - 13:18

Güncelleme : 05.12.2020 - 13:18

Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün

NEVŞEHİR(MHA) CHP Kadın Kolları Başkanı Yeliz Topraktepe kadına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümünü kutladı.

Topraktepe, “Bugün Kadın Hakları Günü. Türkiye’de 5 Aralık 1934’te kadınlara tanınan “Seçme ve Seçilme Hakkının tanındığı gün. Modern Cumhuriyet yönetiminin Türk kadınına tanıdığı en önemli haklardan biri. Kadınlarımız kazandıkları bu hakla seçim dönemlerinde özgürce sandığa giderek seçimini yapmakta, ülkemizin geleceğine yön vermektedir. Toplumun temeli kadınlarımızın Kadın Hakları Gününü kutluyor, birlik beraberlik içinde sağlıklı, huzurlu ve güzel günler diliyorum. Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın