Hacı Bektaş Veli dünyanın dört bir yanında anılacak

Hacı Bektaş Veli dünyanın dört bir yanında anılacak NEVŞEHİR(MHA) Hacıbektaş Belediye Başkanı A. Yoldaş Altıok, Hacı Bektaş Veli’nin 759. vuslat yılı olması nedeniyle Unesco tarafından düzenlenecek etkinliklerle ilgili çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Altıok, “”Sevgili canlar, koronavirüs salgınının etkisi altında geçen 2020 yılını tamamladık. Tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi ilçemizde […]

 Hacı Bektaş Veli dünyanın dört bir yanında anılacak

08.01.2021 - 11:23

Güncelleme : 08.01.2021 - 11:23

Hacı Bektaş Veli dünyanın dört bir yanında anılacak

NEVŞEHİR(MHA) Hacıbektaş Belediye Başkanı A. Yoldaş Altıok, Hacı Bektaş Veli’nin 759. vuslat yılı olması nedeniyle Unesco tarafından düzenlenecek etkinliklerle ilgili çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Altıok, “”Sevgili canlar, koronavirüs salgınının etkisi altında geçen 2020 yılını tamamladık. Tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de salgının etkileri kaçınılmaz oldu. 2020 yılı ilçemizde gelişim ve değişimin başladığı bir yıl olarak da hafızalarda yer bulacaktır. Elbette salgının etkisiyle bazı projelerimizi askıya almak zorunda kaldığımız gibi bazı projelerimizi de çok yavaş ilerletmek durumunda kaldık. Buna rağmen 2020 yılında ilçemizin bazı büyük problemlerini çözüme kavuşturduk, tamamladığımız projelerimiz halkımız tarafından yoğun ilgi gördü. Bahar aylarının gelmesiyle çalışmalarımıza kaldığımız yerden başlayıp Hacıbektaş için en iyisini yapmaya özen göstereceğiz. Bildiğiniz üzere 2021 yılı Hacı Bektaş Veli’nin Hakk’a yürüyüşünün 750. Yılı sebebiyle UNESCO tarafından tüm dünyada Hacı Bektaş Veli Anma Yılı olarak ilan edildi. Hacı Bektaş Veli 2021 yılında dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen etkinliklerle anılacak. Hacıbektaş Belediyesi olarak 2021 UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı ile ilgili yaklaşık 6 aydır görüşmeler ve çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde 2021 UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı için belirlediğimiz temayı sizlerle paylaşmak istedik. Hacı Bektaş Veli’nin evrensel dostluk ve barış felsefesinden yola çıkarak hazırladığımız ve yıl boyu kullanacağımız, 2021 UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı temasını Irkçılığa Hayır – No To Racism olarak belirleyip Hünkar’ın; Hiçbir Milleti Ve İnsanı Ayıplamayınız, 72 Millete Bir Nazarla Bakınız, Dili, Dini, Irkı Ne Olursa Olsun İyiler İyidir sözleriyle dünyaya mesaj vermeyi planladık. 2021 yılı boyunca Hünkar’ı ve O’nun evrensel dostluk ve barış felsefesini ulusal ve uluslararası boyutta tanıtmak için çaba harcayacağımızı belirtir, 2021 yılının ilçemizin tanıtımı konusunda önemli olduğunun bilinciyle yeni yılınızı tekrar kutlar, Hacıbektaş için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğimizi siz değerli canlarımıza bildiririm” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın