Göçmenler günü sergisi düzenlendi

Göçmenler günü sergisi düzenlendi NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de yaşayan yabancıların toplumsal hayatın her alanında bulunduğu  ve  yerel toplumdan bir farklarının olmadığı görülüyor. Farklı ülkelerden gelseler bile aynı örf ve adet çizgisinde yerel topluma ayak uydurma ve uyum sağlama konusunda önemli aşamalar kat ettikleri gözler önüne seriliyor. Bu kapsamda Derinkuyu ilçesinde tarım işçisi olarak çalışan yabancıların fotoğraf çekimleriyle başlamış ve farklı […]

 Göçmenler günü sergisi düzenlendi

21.12.2020 - 10:38

Güncelleme : 21.12.2020 - 10:38

Göçmenler günü sergisi düzenlendi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de yaşayan yabancıların toplumsal hayatın her alanında bulunduğu  ve  yerel toplumdan bir farklarının olmadığı görülüyor. Farklı ülkelerden gelseler bile aynı örf ve adet çizgisinde yerel topluma ayak uydurma ve uyum sağlama konusunda önemli aşamalar kat ettikleri gözler önüne seriliyor.

Bu kapsamda Derinkuyu ilçesinde tarım işçisi olarak çalışan yabancıların fotoğraf çekimleriyle başlamış ve farklı meslek dallarında çalışan kuaför, güzellik uzmanı, marangoz, tamirciler, çanak çömlek ustaları ,garson ve birçok meslek sahibi yabancıların iş hayatında ve sosyal yaşamda fotoğrafları çekildi.

Yerelde kadın buluşmaları etkinliği gerçekleştirildi. Ardından Valilik binasında basın sergi alanında ve Dünya Göçmenler günü sebebiyle Forum Kapadokya Alışveriş Merkezinde halkın izlenimine sunuldu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın