CHP’den 10 Aralık dünya insan hakları günü açıklaması

CHP’den 10 Aralık dünya insan hakları günü açıklaması  NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, Birleşmiş Milletler tarafından 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin tüm insanların; yaş, dil, din, ırk, renk, cinsiyet, etnik köken ya da siyasi düşünce ayırmaksızın eşitlik temelinde haklarını güvence altına aldığını vurguladı.Nevşehir Hükümet Konağı önündeki basın açıklamasına […]

 CHP’den 10 Aralık dünya insan hakları günü açıklaması

10.12.2020 - 13:01

Güncelleme : 10.12.2020 - 13:01

CHP’den 10 Aralık dünya insan hakları günü açıklaması 

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, Birleşmiş Milletler tarafından 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin tüm insanların; yaş, dil, din, ırk, renk, cinsiyet, etnik köken ya da siyasi düşünce ayırmaksızın eşitlik temelinde haklarını güvence altına aldığını vurguladı.
Nevşehir Hükümet Konağı önündeki basın açıklamasına İl Başkanı Kamil Gülmez’in yanı sıra partili yöneticiler ve partililer de katıldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez açıklamalarında; “İnsan onuruna yaraşır biçimde yaşayabilmenin temel koşulunun hak ve özgürlüklerin korunmasından geçiyor. Birleşmiş Milletler 10 Aralık 1948’de İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni kabul etti. Bildirge ile temel insan haklarına, kişinin onuruna ve değerine, erkekler ile kadınların hak eşitliğine olan inançlarını teyit ettiler. Ülkemiz ile dünyada birçok ülkenin İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni imzalamasına rağmen ne yazık ki uygulamalarda eksiklikler sürüyor. Bireylerin evrensel nitelikli temel hak ve özgürlüklerini, yaşamları boyunca eksiksiz olarak ve engellenmeden kullanabilmeleri çağdaş demokrasilerin gereği, devletlerin sorumluluğudur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak en geniş anlamda insan hak ve özgürlüklerinin uygulanmasının takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın