BAŞKAN SÜSLÜ’DEN MEVLANA HAFTASI MESAJI

UÇHİSAR BELEDİYE BAŞKANIMIZ OSMAN SÜSLÜ’DEN MEVLANA HAFTASI MESAJI Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü Mevlana Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkanımız Osman Süslü mesajında; “Mevlana Celaleddin-i Rumi yalnızca bizlerin değil; artık tüm dünyanın gönül coğrafyasının sultanları arasında kabul görmüş bir şahsiyettir. Tüm İslam Alemi’ne ve ardından Batı dünyasına ulaşan fikir ve düşünceleriyle ‘şark bilgeliği’nin en önemli […]

 BAŞKAN SÜSLÜ’DEN MEVLANA HAFTASI MESAJI

07.12.2020 - 11:44

Güncelleme : 07.12.2020 - 11:44

UÇHİSAR BELEDİYE BAŞKANIMIZ OSMAN SÜSLÜ’DEN MEVLANA HAFTASI MESAJI

Uçhisar Belediye Başkanımız Osman Süslü Mevlana Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız Osman Süslü mesajında; “Mevlana Celaleddin-i Rumi yalnızca bizlerin değil; artık tüm dünyanın gönül coğrafyasının sultanları arasında kabul görmüş bir şahsiyettir. Tüm İslam Alemi’ne ve ardından Batı dünyasına ulaşan fikir ve düşünceleriyle ‘şark bilgeliği’nin en önemli simalarından birisi haline gelmiştir.

“İnsan yaratılmışların en şereflisidir” düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayan Hz. Mevlana sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle şefkatin ve merhametin ete kemiğe bürünmüş hali, inancı estetikle harmanlayan büyük mutasavvıf Hazreti Mevlâna’yı 747. vuslat yıl dönümünün millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik ve dünya barışının tesisine vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın