Başkan Kaya’dan insan hakları günü kutlaması

Başkan Kaya’dan insan hakları günü kutlaması NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaya mesajında; “Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabul edilişinin yıl dönümü vesilesiyle vatandaşlarımızın ve dünya milletlerinin İnsan Hakları gününü tebrik ediyorum. İnsan; Cenab-ı Hak tarafından eşref-i mahlukat kılınmıştır. Dünyadaki […]

 Başkan Kaya’dan insan hakları günü kutlaması

10.12.2020 - 12:25

Güncelleme : 10.12.2020 - 12:25

Başkan Kaya’dan insan hakları günü kutlaması

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaya mesajında; “Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabul edilişinin yıl dönümü vesilesiyle vatandaşlarımızın ve dünya milletlerinin İnsan Hakları gününü tebrik ediyorum. İnsan; Cenab-ı Hak tarafından eşref-i mahlukat kılınmıştır. Dünyadaki pek çok varlık da insan için bir imkan ve nimettir. Lakin kutlu mesajdan uzaklaşan körelen vicdanlar, insana verilen değere büyük darbe vurmuştur. Daha fazla gelişme ve refah isteği, sömürgeciliğe yol açmış, ademoğlunun izzet-i nefsi ayaklar altına alınmıştır. İnsanlar renk, din, dil ve kültür ayrımına tabi tutulmuş, tahakküm eden gruptan olmayanlar asimile edilmiş hatta soykırıma varan mezalimlere maruz kalmışlardır. Unutulmamalıdır ki, temel hak ve hürriyetlerin hiçe sayıldığı bir ortamda adil ve kalıcı barışın sağlanması da mümkün değildir. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nün, en temel insan haklarının ihlal edilmediği, çocukların ölmediği, anne, babaların gözyaşlarının dindiği, yangınların söndüğü bir dünyaya adımın atıldığı ilk gün olmasını dilerim” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın